W wydarzeniu może wziąć udział każdy bez uprzedniej rejestracji. To druga edycja rajdu. W poprzedniej uczestniczyło – według danych organizatorów – 1,8 tys. osób.
Nocny Przejazd Rowerowy: jak będzie przebiegać trasa?
Trasa rozpocznie się przy Muzeum Narodowym na al. 3 Maja o godz. 20:30. Następnie wieść będzie Alejami Trzech Wieszczów, przez most Dębnicki, rondo Grunwaldzkie, most Grunwaldzki, ul. Dietla i Grzegórzecką, rondo Grzegórzeckie, al. Pokoju, ulice Lema i Mogilską, rondo Mogilskie, ul. Lubomirskiego, rondo Kozłowskiego, tunel pod dworcem PKP, ulice Szlak i Warszawską, pl. Matejki, ulice Basztową, Dunajewskiego, Podwale, Straszewskiego, Piłsudskiego. Końcowym punktem rajdu będzie plac przy Muzeum Narodowym. Organizatorzy przewidują, że przejazd zakończy się o godz. 22:30.
„Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich rowerzystów, zarówno tych codziennych, jak i rekreacyjnych. Przejazd organizowany jest wieczorową i nocną porą, aby zwrócić uwagę na konieczność oświetlenia rowerzystów podróżujących po zmierzchu lub w warunkach ograniczonej widoczności” – poinformowali we wtorek organizatorzy.
Przypomnieli, że uczestnicy muszą mieć rowery obowiązkowo wyposażone w światło pozycyjne barwy białej lub żółtej z przodu, światło pozycyjne barwy czerwonej z tyłu, światło odblaskowe czerwone (w kształcie innym niż trójkąt) z tyłu, co najmniej jeden skutecznie działający hamulec, dzwonek lub innym sygnał ostrzegawczy.
Nocny przejazd organizuje stowarzyszenie Akademia Rolkarza. Pomysłodawcą wydarzenia jest Urząd Miasta Krakowa.