MotoMikołaje w Krakowie już 3 grudnia. W tych miejscach możesz ich spotkać

i

Autor: EXPO Kraków

Wydarzenia

Zjazd Mikołajów w Krakowie! Weź udział w akcji charytatywnej

2023-11-30 12:17

"Mamy jeden cel – wywołać szeroki uśmiech na twarzach małych pacjentów" - tak o akcji charytatywnej mówią MotoMikołaje. W niedzielę, 3 grudnia ruszą oni na motocyklach przez krakowskie ulice, by dostarczyć prezenty dla dzieci przebywających w szpitalach. Sprawdź, gdzie tego dnia w Krakowie możesz spotkać Mikołaja.

MotoMikołaje w Krakowie. Akcja charytatywna dla dzieci z krakowskich szpitali

MotoMikołaje to grupa motocyklistów, którzy przebierają się w stroje świętego Mikołaja lub Śnieżynek, przyozdabiają swoje motocykle  i wyruszają na ulice Krakowa. Wszystko po to, aby ostatecznie dotrzeć do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i spotkać się z dziećmi, które swoje święta spędzą poza domem. Wręczają prezenty, opuszczają się z dachu na linach, podjeżdżają na wozach strażackich, a nawet zakradają się na niektóre oddziały. Robią to, jak sami mówią: "żeby wywołać uśmiech na twarzach tych małych pacjentów". W tym roku oprócz motocyklowego orszaku Mikołajów, organizatorzy wydarzenia wraz z EXPO Kraków i Targami Gier Planszowych BookGame uruchomili zbiórkę gier planszowych i puzzli dla dzieci w każdym wieku. W punkcie zbiórki znajduje się także skarbonka, którą można zasilić. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup potrzebnego sprzętu medycznego. Podarunki można przynosić do Hali EXPO. do piątku, 1 grudnia w godzinach 8:00-18:00.

Trasa tegorocznego przejazdu MotoMikołajów

MotoMikołaje wyruszą w niedziele 3 grudnia, o godzinie 10:30 spod Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, przy ul. Galicyjskiej 9. Będą przemieszczać się przez ulice: Centralną – Nowohucką – Al. Pokoju – Rondo Czyżyńskie – al. Jana Pawła II –Mogilską – Rondo Mogilskie – Rondo Grzegórzeckie – II obwodnicę – Most Kotlarski – Klimeckiego - II obwodnicę - Powstańców Śląskich – Wielicką – Marii Orwid – M. Jakubowskiego, by ostatecznie dotrzeć do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie

Kto przynosi prezenty pod choinkę w różnych regionach Polski? Zobacz zdjęcia

Quiz. Polskie przeboje świąteczne z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment świątecznego hitu „Z kopyta kulig rwie” śpiewanego przez Skaldów i Alibabki. „Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki, hej, jadą w saniach panny...”