Żywa szopka po raz drugi zawitała do krakowskiego ZOO

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Szopka wygląda może skromnie, ale za to zwierzęta są bardzo towarzyskie.

Żywa szopka po raz drugi zawitała do krakowskiego ZOO [WIDEO]

2021-12-22 14:01

Krakowska żywa szopka po raz drugi w ogrodzie zoologicznym. Po ogromnym, zdaniem pracowników ogrodu, sukcesie tej pierwszej zdecydowano się wystawić kolejną. Uczestnikami są zarówno zwierzęta jak i ludzie, którzy w przebraniach świętej rodziny, pod gwiazdą betlejemską będą czekać na zwiedzających.

Osiołek, koziołki, alpaki i konie karłowate. To tylko kilka przykładów zwierząt jakie będzie można podziwiać w żywej szopce krakowskiego ZOO. Towarzyszyć im będą pracownicy ogrodu zoologicznego przebrani za świętą rodzinę a z głośników będą przygrywały kolędy. Pierwsza oficjalna żywa szopka w tym roku zostanie wystawiona dopiero w sobotę, ale ZOO zaprasza na nią już teraz.

Są ozdoby świąteczne, słychać kolędy w tle, jest śnieżek więc jest biało. Iście świąteczna atmosfera - mówi wicedyrektorka ZOO Ewa Całus.

Pomysł na żywą szopkę w ZOO pojawił się rok temu, kiedy to z powodu pandemii koronawirusa nie dało się takiej szopki zorganizować w centrum Krakowa.

Szopka jak żywa. Podoba mi się zwłaszcza w tym miejscu, w tych okolicznościach przyrody, wśród zwierząt, jak najlepsze, przepiękne miejsce - mówi jedna ze zwiedzających osób - jestem na tyle zszokowany, że sam nie wiem co powiedzieć. Nie widzę w tym pomyśle nic złego, ale jest to dość zaskakujące - dodaje inna.

Pierwsza żywa szopka w krakowskim ZOO cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tym roku podziwiać ją będzie można od soboty do poniedziałku w godzinach od 12:00 do 14:00.

Kraków: Żywa szopka po raz drugi w krakowskim ogrodzie zoologicznym