Trasa Łagiewnicka

i

Autor: Łukasz Miłoszewski

Budowa Trasy Łagiewnickiej powoli dobiega końca. Wykonwaca ściga się z czasem

2021-06-18 21:00

Trwają intensywne prace na budowie Trasy Łagiewnickiej. Wykonawca nadrabia zaległości spowodowane trzecią falą pandemii, gdy cześć pracowników przebywała na zwolnieniach. Pod koniec czerwca okaże się czy inwestycja zostanie zakończona zgodnie z planem do końca bieżącego roku.

- Mogę zapewnić, że wszystkie roboty związane z fizycznymi utrudnieniami dla mieszkańców i udostępnianiem im tych elementów układów drogowych, które były z różnych powodów zamykane, na potrzeby wykonywanych prac zostaną w terminie udostępnione. Czy uda się uruchomić układ tuneli w terminie? To dopiero dowiemy się w najbliższym czasie - mówi Krzysztof Migdał ze spółki Trasa Łagiewnicka.

Łoś biegał po Krakowie

Choć pojazdy budowy mogą już przejeżdżać wszystkimi tunelami na całej długości to prace w podziemnych odcinkach są na różnych etapach. Najbardziej zaawansowane są postępy pod skrzyżowaniem ulic Turowicza i Herberta.

- Rozpoczynamy wykonywanie nawierzchni bitumicznych na odcinku od wjazdu do tuneli, które prowadzą ruch samochodów i tramwajów pomiędzy sanktuariami, w kierunku Turowicza i Herberta - dodaje Krzysztof Migdał. 

Budowa Trasy Łagiewnickiej, czyli 3,5-kilometrowego odcinka trzeciej obwodnicy Krakowa, rozpoczęła się w 2018 roku. Łączny koszt inwestycji to około 1,2 miliarda złotych.

Budowa Trasy Łagiewnickiej powoli dobiega końca. Posłuchaj rozmowy Łukasza Miłoszewskiego:

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest: