Burze

i

Autor: Pixaby Burze dziś. Pogoda Kraków i Małopolska. IMGW wydało alert II stopnia

Burze, deszcz, a nawet grad. IMGW wydało alert II stopnia. Będzie bardzo niebezpiecznie! [POGODY]

2021-07-09 13:32

Po kilku upalnych dniach czeka nas mocne załamanie pogody. W Krakowie i w Małopolsce pojawią się burze, mocne opady deszczu, spodziewany jest również grad. Mocno również powieje. IMGW wydało alert II stopnia. O której spodziewać się wyładowań? Gdzie teraz jest burza?

Burze dziś w całej Polsce. Będzie niebezpiecznie!

Od kilku dni żar wprost leje się z nieba. W niektórych częściach Polski pogoda zaczęła już zmieniać się w czwartek wieczorem. Przez nasz kraj przetoczył się front burzowy. Ten przyniósł intensywne opady deszczu, gradu oraz bardzo silny wiatr. Tak było m.in. na Warmii i Mazurach czy na Mazowszu.

W piątek będzie podobnie. Burze dziś (9.07.) dosięgną kolejne rejony Polski. Pojawią się również w Krakowie i w Małopolsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia. To obowiązuje od piątku, 9 lipca od godz. 11.00 do soboty, 10 lipca do godz. 4.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 85 proc.

Raport z Anteny 08.07

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 40 mm do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Dodajmy, że w Małopolsce wciąż obowiązuje wydane kilka dni temu ostrzeżenie przed upałami. Temperatura sięgać będzie nawet 30 stopni.

Gdzie jest burza? O której spodziewać się jej w Krakowie i w Małopolsce?

Burze w Małopolsce powinny pojawić się w godzinach popołudniowych. Pamiętajmy, że front jest jednak bardzo gwałtowny i może szybciej przejść przez teren naszego kraju. Gdzie jest burza? Możecie śledzić ją na specjalnej mapce zamieszczonej poniżej.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?