CBA

i

Autor: CBA

Z życia miasta

CBA wszczęło kontrolę w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie. Doszło do naruszeń prawa?

Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło kontrolę w Zarządzie Zieleni Miejskiej (ZZM) w Krakowie i sprawdza, czy w latach 2019-2023 doszło tam naruszeń prawa w związku z procedurami zamówień publicznych.

CBA z kontrolą w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie. Doszło do naruszeń?

"Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Krakowie prowadzą od 29 maja 2024 r. kontrolę, określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji, w przedmiocie udzielania zamówień publicznych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie w latach 2019-2023" - poinformowało w środę CBA. 

Kontrola powinna zakończyć się w ciągu trzech miesięcy, w przypadku konieczności może być przedłużona do maksymalnie sześciu miesięcy.

"Jako instytucja kontrolowania nie możemy podawać informacji związany z kontrolą poza tymi, które CBA już podało" - powiedziała PAP rzeczniczka ZZM Aleksandra Mikolaszek. 

Od 2015 r. dyrektorem ZZM był Piotr Kempf związany z PSL. W lutym został powołany na dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Jego stanowisko w ZZM zajął dotychczasowy wicedyrektor tej miejskiej jednostki Łukasz Pawlik. 

Kontrola CBA w ZZM w Krakowie. Aktywiści zarzucają brak dbałości o przyrodę

Aktywiści miejscy i ekologiczni wielokrotnie zarzucali poprzedniej dyrekcji brak dbałości o przyrodę. W jednej z petycji napisali o poprzednim dyrektorze, że "nigdy nie wspomógł mieszkańców w obronie drzew, gdy te masowo i bezpodstawnie wycinano pod miejskie inwestycje".

Gdzie na grzyby w Krakowie i okolicach? Tych miejsc nie możesz przeoczyć

Wielki quiz wiedzy o znakach drogowych. Potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak drogowy?
Znak drogowy