Robert Makłowicz

i

Autor: Pixabay/print screen Tik Tok, Robet Makłowicz, miodymaklo Robert Makłowicz fanem fast foodów? Kucharz i podróżnik rozwiał wątpliwości

Ciekawostki

Czy Robert Makłowicz je fast foody? Zdradził, czym różni się fast food od junk food

2023-08-31 11:50

To, że jedzenie typu fast food nie służy naszemu zdrowiu, jest wiedzą powszechną. Wszyscy, szczególnie dzieci, powinny po nie sięgać tylko sporadycznie. Ciekawym wydaje się, czy taki autorytet kulinarny, jak uwielbiany przez Polaków Robert Makłowicz, decyduje się czasem po tego typu jedzenie? Jednoznacznie odpowiedział na to pytanie w jednym z filmików na Tik Toku. Co więcej, przemycił też sporo wartościowej wiedzy.

Robert Makłowicz fanem fast foodów? Kucharz i podróżnik rozwiał wątpliwości

Roberta Makłowicza kochają wszyscy. Nie tylko ze względu na oryginalny głos, którego brzmienie pobudza kubki smakowe, ale przede wszystkim na ogromną merytoryczną wiedzę o kuchniach całego świata i dar opowiadania o nich. Mieszkającego w Krakowie kucharza i podróżnika można z całą pewnością nazwać człowiek renesansu, ponieważ wszechstronność jego talentów daje się poznać również w internecie. Prowadzi bowiem swój kanał na YouTube oraz na Tik Toku. W jednym z filmików ustosunkował się do tego, czy spożywa jedzenie typu fast food. W jego odpowiedzi jak zwykle nie zabrakło merytorycznej wiedzy. Fast food to nie junk food - wyjaśnił Robert Makłowicz, mając na myśli to, że to junk food jest tak naprawdę "śmieciowym jedzeniem", z którym fast food wcale nie musi mieć wiele wspólnego.

- Fast food, czyli coś, co się bierze do łapy i zjada może być dobre i nie musi być junk foodem. Jeśli myślicie, że ja nie zjadam czasami hot dogów, kanapek czy czegoś takiego, to się mylicie. Zjadam, wszakże pod jednym warunkiem: musi mi to smakować - powiedział Robert Makłowicz.

Czym różni się fast food od junk food?

Warto więc wiedzieć, że junk food to żywność tania i łatwa w produkcji, ale uboga pod względem dietetycznym, zawierająca tzw. puste kalorie. To chipsy, frytki, dania typu "instant", ale też napoje takie jak Coca-Cola czy Pepsi. Osoby nadużywające jedzenia junk food mają większe prawdopodobieństwo cukrzycy, otyłości, podniesionego poziomu cholesterolu czy wyższego ciśnienia. Fast food natomiast to rodzaj pożywienia szybko przygotowywanego i serwowanego na poczekaniu, na ogół taniego. Również jest niekorzystny dla zdrowia, ale nie w tak poważnym stopniu, jak junk food. Zawiera dużą ilość tłuszczów i węglowodanów, a mało błonnika, witamin i minerałów.

Najlepsze memy z Robertem Makłowiczem! Te obrazki bawią do łez [GALERIA]

Jak dbają o siebie panowie i co na to ekspertka? Męska pielęgnacja bez tajemnic.

Soplica dostał czy nie dostał czarnej polewki? Sprawdź w quizie, jak dobrze pamiętasz „Pana Tadeusza”

Pytanie 1 z 12
Podtytuł epopei Mickiewicza to "Ostatni zajazd na Litwie". W tym kontekście słowo "zajazd" oznaczało: