mieszkanie, bloki, folia aluminiowa

i

Autor: eska.pl/pxhere.com Jak ochłodzić mieszkanie? Niezawdony sposób, który może konkurować z klimatyzacją

Ciekawostki

Jak ochłodzić mieszkanie w czasie upałów? Niezawodne jest to, co masz w swojej kuchennej szufladzie

2023-06-23 12:23

Upały dają się we znaki mieszkańcom całej Polski. Termometry wskazują iście wakacyjne temperatury, ale kiedy do urlopu daleko, potrafi być to prawdziwym utrapieniem. Ponieważ na klimatyzację nie każdy może sobie pozwolić, wiele osób szuka sprytnych patentów na to, jak ochłodzić mieszkanie w czasie upału. Okazuje się, że istnieje jeden naprawdę skuteczny trik i to z wykorzystaniem tego, co każdy z nas ma w domu.

Sposoby na upał. Niezawodny trik, który może konkurować z klimatyzacją

Upał jest niezwykle przyjemny, gdy wypoczywamy nad wodą. Niestety urlop trwa krótko, a wysokie temperatury odczuwamy przez całe lato. Staje się sporym problemem szczególnie w mieszkaniach, w których na domiar złego gotujemy, prasujemy, a więc dodatkowo zwiększamy temperaturę. Na wentylatory często nie mamy miejsca, a i kosztują swoje, co w obecnych czasach inflacji może wydawać się zbędnym wydatkiem, nie mówiąc już o zakupie i montażu klimatyzacji. Ta z kolei nie wszystkim służy, bowiem są osoby, które po nawet krótkim przebywaniu w klimatyzowanym pomieszczeniu chorują na zapalenie zatok i alergie. Jak więc szybko i skutecznie schłodzić mieszkanie? Jakie są sposoby na upał w domu? Wystarczy jedna rzecz, którą zapewne każdy ma w swojej kuchni.

Niecodzienne zastosowanie folii aluminiowej. Jak może przydać się podczas upałów?

Srebrna folia aluminiowa może służyć nie tylko do zabezpieczania i przechowywania żywności. Okazuje się, że pomoże również, gdy w naszym mieszkaniu panują afrykańskie upały i przez cały dzień przebijają się do niego promienie słońca. Wystarczy wykonać z folii aluminiowej pewnego rodzaju roletę tudzież zasłonę. Nie przepuści ona słońca, a co więcej - odbije ciepło. Oprócz na przykład mokrych ręczników, które nawilżą powietrze, zamykania okien (a wietrzenia wcześnie rano i wieczorami), ten trik skutecznie schłodzi każde pomieszczenie i zapewni nam komfort.

Za co można dostać mandat na plaży? Niektórych rzeczy nawet byś nie podejrzewał! [ZDJĘCIA]

Gdzie pójść na idealną randkę?