Ceny węgla

i

Autor: Pixabay.com

Węgiel

Ceny węgla poszły mocno w dół. Ile trzeba zapłacić za surowiec w sklepie PGG?

2024-06-25 10:30

Ceny węgla to temat, który mocno elektryzuje Polaków, zwłaszcza w sezonie zimowym. Okazuje się jednak, że sprawą warto zainteresować się nieco wcześniej, bowiem w okresie letnim można zakupić surowiec w niższej cenie. Jakie są ceny węgla w sklepie PGG i na składach? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Jakie ceny węgla w czerwcu 2024 roku? Polacy masowo ruszają na zakupy

Ceny węgla w okresie letnim znacznie różnią się od tych, obowiązujących zimą. Do końca lipca 2024 w sklepie PGG surowiec oferowany jest w niskiej cenie. Interia informuje, że do końca czerwca cena tony węgla będzie wynosiła 150 zł mniej na każdej tonie, przy zakupie minimum dwóch ton, a w lipcu kwota ta będzie niższa o 100 złotych. Takie promocje skłaniają wielu Polaków do robienia zapasów na zimę, bowiem wówczas za surowiec trzeba zapłacić o wiele więcej.

Promocja na zakup węgla. Jak z niej skorzystać?

Aby kupić węgiel po obniżonej cenie w czerwcu lub lipcu 2024 należy skorzystać z kodu rabatowego, dostępnego na oficjalnej stronie sklepu PGG. Warto jednak pamiętać, że do ostatecznej ceny węgla należy dodać koszty dostawy. Wynosi on 250 zł za każdą zakupioną tonę. Cena dostawy może być nieco niższa, jeśli postawimy na opcję dostawy do kwalifikowanych dostawców znajdujących się w naszym pobliżu. Jest też możliwość samodzielnego odbioru węgla w kopalni. W przypadku wyboru dostawy, węgiel zostanie dostarczony do 60 dni od złożenia zamówienia.

Ceny węgla w sklepie PGG w czerwcu 2024 roku. Ile trzeba zapłacić za surowiec?

Ceny węgla w sklepie PGG w czerwcu 2024 roku zależą od konkretnego surowca. Węgiel orzech z Jankowic wyceniany jest aktualnie na 1350 zł za tonę (bez rabatu). Węgiel Orzech Marcel wart jest 1100 zł, natomiast Karolinka Groszek Premium - 1650 zł. Wszystkie ceny możecie zobaczyć na stronie sklepu PGG.

Podwyżki prądu i gazu od 1 lipca. Ile będzie kosztował węgiel

Ile będzie kosztował węgiel od 1 lipca? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków. Cena węgla po podwyżce cen energii może bowiem pójść mocno w górę. Aktualnie stawki za surowiec nie są wysokie, jednak im bliżej sezonu zimowego, tym ceny mogą pójść mocno w górę. Prognozy cen węgla 2024 jak na razie są dość lakoniczne i gdy tylko poznamy nowe informacje na temat stawek, jakie trzeba będzie zapłacić za węgiel w sezonie zimowym, niezwłocznie was o tym poinformujemy.

Tłumy turystów w Zakopanem na początek wakacji. Na zakopiance korki

Z jakiego kraju pochodzi ta marka samochodów? Wielki quiz dla prawdziwych ekspertów!

Pytanie 1 z 10
Z jakiego kraju pochodzi marka FIAT?