paliwo

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Paliwo

Już wkrótce nowa sieć stacji paliw w Polsce? Kierowców czekają ogromne rewolucje przy dystrybutorach!

2024-06-16 17:55

Już wkrótce w Polsce może pojawić się zupełnie nowa sieć stacji paliw. Saudi Aramco przymierza się już bowiem bardzo poważnie do budowy własnych punktów z paliwem w naszym kraju. Czy nowe stacje zrewolucjonizują życie kierowców? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Nowa sieć stacji paliw w Polsce? Kierowcy liczą na tańsze paliwo. Czy to jest możliwe?

Wiele wskazuje na to, że Aramco Fuels Poland, które należy do saudyjskiego koncernu, wkrótce otworzy w naszym kraju własną sieć stacji paliw. Saudyjski gigant zaproponował niezależnych stacjom udział w specjalnie zorganizowanym programie "Energia paliw". Celem projektu firmy z Arabii Saudyjskiej jest stworzenie nowej sieci dystrybucyjnej, która zapewni potencjalnym nabywcom łatwiejszy dostęp do paliw. Czy ten projekt ma szanse powodzenia? Jakub Bogucki z rynku paliw e-petrol.pl podkreśla, że to zależy od kilku czynników.

"Toczy się walka o niezależne stacje paliw. Wszystkie duże sieci chcą mieć jak najwięcej swoich franczyzobiorców. Kluczem będzie złożenie atrakcyjnej oferty. Rabaty, korzystne opłaty licencyjne - jeśli Aramco potraktowałoby to z rozmachem i zaoferowało jakieś szczególnie korzystne warunki - to myślę, że jego działania w jakimś zakresie mogą się powieść" - tłumaczy ekspert e-petrol.pl, cytowany przez PAP.

Nowe paliwo wkrótce w Polsce? Póki co trudno się na to nastawiać

Czy wprowadzenie do Polski nowej sieci paliw będzie miało wpływ na ceny, jakie kierowcy zapłacą za benzynę, diesel i LPG? Eksperci nie mają wątpliwości, że rewolucji nie będzie. W dalszym ciągu wszystko pozostanie w takim samym schemacie produkcyjno-zaopatrzeniowym i cenowym. Trzeba więc jeszcze poczekać, jak swój plan będą chcieli zrealizować przedstawiciele Aramco Fuels Poland. Jedno jest pewne - na niższe stawki za paliwa nie ma co się nastawiać.

Stali bywalcy czerwonych dywanów, którzy wzięli ślub w Tatrach. Młodzi piękne prezentowali się na tle gór

Wielki quiz wiedzy o znakach drogowych. Potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak drogowy?
Znak drogowy