Kobieta

i

Autor: Pixabay / screen z Instagrama

Ciekawostki

Blogerka policzyła, ile kobiety powinny zarabiać za opiekę nad domem. Ta kwota może szokować!

2024-06-16 17:55

Blogerka i autorka książek dla dzieci Ilona Kostecka w ostatnim czasie w mediach społecznościowych zamieściła interesujące nagranie. Kobieta wyliczyła na nim, ile kobiety powinny zarabiać za codzienną opiekę nad domem. Te wyliczenia dla niektórych mogą być prawdziwym szokiem!

Blogerka policzyła, ile kobiety powinny zarabiać za prace domowe. Ta kwota szokuje!

Ilona Kostecka jest blogerką i autorką książek dla dzieci. Kobieta w ostatnim czasie opublikowała na Instagramie ciekawe nagranie. Wyliczyła na nim, ile kosztuje codzienna praca kobiet, w przeliczeniu na pieniądze. Kostecka zwróciła uwagę, że kobiety w gospodarstwie domowym pełnią funkcję niani, kucharki, sprzątaczki oraz praczki i nie są za to w ogóle doceniane.

Czy mężczyźni utrzymują kobiety? Często można to usłyszeć, gdy żona zajmuje się domem i dziećmi, a zawodowo pracuje tylko on. Żeby sprawdzić, czy to prawda, musimy przeliczyć, ile mężczyzna musiałby zapłacić osobom z zewnątrz za pracę, którą wykonuje ona" - mówi autorka nagrania i wylicza po minimalnych stawkach netto: niania - 3200 zł, gotowanie - 1500 zł; sprzątanie - 1800 zł; pranie - 240 zł; zakupy - 200 zł plus organizacja rodzinnych imprez etc. "Razem: ok. 7000 zł na miesiąc - wyliczyła Kostecka, biorąc pod uwagę "niewidzialną pracę kobiet".

Kobiety powinny zarabiać za prace domowe? Blogerka zwróciła uwagę na ważny problem

Kostecka w dalszej fazie nagrania dodała, że w przypadku, gdy mężczyźni nie przelewają swoim kobietom takich pieniędzy, to oznacza, że ich portfele są bogatsze o taką właśnie kwotę. Tym samym blogerka zwróciła uwagę na fakt, że nie mężczyźni utrzymują dom, tylko kobiety, które dzięki swojej wielozadaniowości pozwalają im pracować bez przeszkód. Uważacie, że Kostecka ma racje i kobiety są mocno niedoceniane, biorąc pod uwagę fakt, ile pracy muszą włożyć w codzienne prace domowe? Dajcie nam znać w komentarzach!

Jakie grzyby zbierać w czerwcu? Te gatunki są najbardziej pożądane!

Znasz te znaki drogowe? Wielu kierowców ciągle je myli!

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak drogowy?
Znak drogowy