Labo

i

Autor: Pixaby

Koronawirus Małopolska: pięć kolejnych potwierdzonych przypadków. Cztery osoby zmarły

2020-03-30 8:52

Ministerstwo Zdrowia informuje o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Pięć z nich dotyczą woj. małopolskiego. Niestety są też kolejne ofiary śmiertelne. Sprawdź najnowsze informacje!

Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego - podało Ministerstwo Zdrowia.

Niestety mamy też kolejne ofiary śmiertelne w Polsce. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby. W sumie w Polsce potwierdzono już 1905 przypadków COVID-19. Zmarło 26 osób.

Koronawirus w Małopolsce: pięć nowych zakażeń w regionie

Jak podało Biuro Wojewody Małopolskiego, w tej grupie jest kobieta w sile wieku z Krakowa oraz mieszkańcy powiatu brzeskiego (starsza kobieta, 2 kobiety w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku).

Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, a 4 przebywają w izolacji domowej.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 155 osób.

Koronawirus w Małopolsce: pierwsza ofiara śmiertelna
 

Ministerstwo Zdrowia o pierwszej ofierze śmiertelnej w Małopolsce poinformowało w niedzielę, 29 marca. Ponad osiemdziesięcioletni mężczyzna został przyjęty dzień wcześniej do szpitala w Myślenicach z niewydolnością oddechową. Nie miał kontaktu z osobami, które przebywały za granicą. Podobnie jego rodzina. Od mężczyzny pobrano próbki na obecność koronawirusa. Zanim lekarze otrzymali wyniki, pacjent zmarł. Próbki potwierdziły u niego obecność COVID-19. Biuro Wojewody Małopolskiego podało, że przyczyną śmierci 89-latka był koronawirus.

Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Pusty Rynek w Krakowie
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?