Helikopter

i

Autor: Pixaby

Drony i śmigłowce nad Krakowem. Policja sprawdza przestrzegania zakazu zgromadzeń

2020-03-29 12:28

Niech nie zdziwią was latające śmigłowce i drony nad Krakowem. Małopolska policja wykorzystuje je do kontrolowania sytuacji w mieście. Mundurowi sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają zakazu zgromadzeń.

Już nie tylko piesze patrole, czy radiowozy przypominające o stanie epidemii i proszące o pozostanie w domach. Małopolska policja wykorzystuje kolejny sprzęt, by kontrolować, czy mieszkańcy Krakowa nie gromadzą się na zewnątrz. Na niebie pojawiły się śmigłowce oraz drony, które pomogą kontrolować przestrzeganie zakazu zgromadzeń.

Policyjny śmigłowiec patroluje te miejsca, które wręcz zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz. Są więc to Bulwary Wiślane, Błonia, ogródki działkowe, Planty. Sprawdzane są również cmentarze.

Przypomnijmy, że złamanie zakazu zgromadzeń może nas słono kosztować. Poczynając od mandatu wysokości 500 zł, kończąc na wniosku o ukaranie do sądu. Grzywna to pięć tysięcy złotych.

Zakaz zgromadzeń obowiązuje do 11 kwietnia.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Policja w Krakowie apeluje o pozostanie w domach
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?