Szpital

i

Autor: Pixaby Zanieczyszczona woda w szpitalu? Wyaśniamy okoliczności

Wstrzymane porody w szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie. W placówce mamy też kwarantannę

2020-03-30 8:25

Szpital im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zamyka Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Przyczyną takiego działania jest potwierdzenie koronawirusa u jednej z położnych. Do kiedy oddział będzie zamknięty?

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich naszych przyszłych ciężarnych pacjentek z przykrością musimy poinformować, że decyzją sanepidu wstrzymujemy porody w naszym szpitalu do odwołania - czytamy na stronie szpitala.

Jak podaje placówka, planowane wznowienie Oddziału Ginekologiczno-Położnieczego planowane jest z końcem tygodnia (3-4 kwietnia). Szpital o swoich działaniach będzie informować na bieżąco.

Pacjentki mogą dzwonić z pytaniami do pełnomocnika ds. praw pacjentów - pod nr 603 982 268.

Kwarantanna w szpitalu im. Żeromskiego

W minioną sobotę informowaliśmy o kwarantannie, którą wprowadzono w nowohuckiej placówce. U jednej z pielęgniarek potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zamknięto wtedy Oddział Chorób Wewnętrznych. Pacjenci oraz część personelu zostali objęci kwarantanną. W sumie znajduje się w niej ponad 50 osób. Lekarze i pielęgniarki kwarantannę odbywają w izolacji domowej. Pacjentami zajmuje się personel z innych oddziałów szpitala.

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Pusty Rynek w Krakowie
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?