Kraków: dziki grasują na Czerwonych Makach. Pokaźna rodzinka czuje się tam świetnie! [ZDJĘCIA]

2021-07-16 10:36

Stadko dzików regularnie pojawia się ostatnio na osiedlu Czerwone Maki w Krakowie. Zdjęcia harcującej rodzinki podesłała do nas jedna z czytelniczek. Zwierzęta podchodzą bardzo blisko tarasów i ogródków, z których są bardzo dobrze widziane przez mieszkańców osiedla.

Dziki w Krakowie. Gromadka regularnie pojawia się na Czerwonych Makach

Temat dzików w Krakowie jest dobrze znany i regularnie pojawia się w mediach. Zwierzęta w mieście można szczególnie dostrzec w ostatnich miesiącach. Dziki w Krakowie bardzo często pojawiają się m.in. na osiedlu Podwawelskim, w okolicach Lasu Borkowskiego czy też Klinach. Ostatnio upatrzyły sobie też okolice Czerwonych Maków. Jak podaje nasza czytelniczka, dziki podchodzą bardzo blisko tarasów i ogródków należących do mieszkań. Zobaczcie zdjęcia!

Raport z anteny 15.07, godz.10

Odłownia dzików w Krakowie

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu na Ruczaju w okolicach Kampusu UJ została zamontowana odłownia dzików. Udało się do niej złapać kilka zwierząt. W czerwcu odłownię przeniesiono na os. Podwawelskie. Tam również dziki dały złapać się w pułapkę. Póki co, Kraków ma tylko jedną odłownię na te zwierzęta. Niewykluczone jednak, że w przyszłości pojawi się ich więcej.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?