Zakrzówek

i

Autor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Wiadomości

Głupota ponad skalę. Hamak z plastiku „przyozdobił” Zakrzówek

2025-02-20 18:35

Internetowa moda coraz częściej przeradza się w rzeczywistość. Tak stało się i tym razem. Zarząd Zieleni Miejskiej opublikował zdjęcia plastikowego „hamaka”, który zawisł pomiędzy drzewami na krakowskim Zakrzówku. „Kto choć raz natknął się na tego rodzaju filmy DIY i złote porady, ten wie o jakiej skali głupoty mowa” – pisze miejska jednostka. Kto i w jakim celu stworzył… to coś?

Kraków. Plastikowy „hamak” zawisł na Zakrzówku

DIY to w ostatnim czasie coraz bardziej popularne hobby, które na stale zagościło w internecie. DIY to skrót od „do it yourself”, czyli „zrób to sam”. Idea ta polega na samodzielnym wykonywaniu różnych prac bez pomocy profesjonalistów. Filmy DIY podbijające sieć polegają m.in. na produkcji różnych gadżetów, ozdób domowych czy metod survivalowych, takich jak budowa schronień w postaci szałasów. Co ciekawe, DIY określane jest już nawet jako subkultura majsterkowania, które czasem prowadzi jednak do stworzenia technicznie wątpliwych konstrukcji. Przykład?

We wtorek, 18 lutego Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie w mediach społecznościowych opublikował zdjęcie wykonane na Zakrzówku, jednym z ulubionych miejsc rekreacji w mieście. Na fotografii widzimy hamak, albo raczej konstrukcję, która w założeniu miała przypominać wiszące łóżko. Kiepską konstrukcję wykonano za pomocą najzwyklejszej plastikowej folii.

Tuż pod nią możemy zauważyć pozostałości po „artystach” w postaci śmieci, opakowań po folii. „Kiedy Tik tok i Instagram wejdą za mocno” – pisze Zarząd Zieleni Miejskiej.

ZZM wprost pisze o śmieceniu, niszczeniu drzew, głupocie, bezmyślnym zużywaniu folii i… braku sensownego zajęcia.

Kto choć raz natknął się na tego rodzaju filmy DIY i złote porady, ten wie o jakiej skali głupoty mowa – czytamy w poście.

Kraków Radio ESKA Google News

Co istotne, tworzenie podobnych konstrukcji w miejscach takich jak Zakrzówek może wiązać się ze sporą karą finansową. Przypomnijmy, że zaśmiecanie miejsc publicznych wiąże się z karą grzywny, która wynosi co najmniej 500 złotych.

To słynna wieś w Małopolsce. Według legendy zbudowali ją kamieniarze

2025_02_20_Express Biedrzyckiej_WSTĘP