Pogoda: deszcz i wiatr

i

Autor: Misael Silvera, Unsplash

WIADOMOŚCI

Pogoda na weekend i święto 11 listopada w Krakowie i Małopolsce. Lepiej zabierzcie z domu parasole

2023-11-07 7:34

11 listopada w Polsce jest obchodzone Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wielu z nas ma przedłużony weekend, bowiem za święto, wypadające w sobotę, można odebrać wolne w ciągu tygodnia. Zanim jednak zaplanujecie jesienny wypad, sprawdźcie, jaka będzie wtedy pogoda w Krakowie i Małopolsce.

Kraków. Pogoda na weekend 10-12 listopada

11 listopada Polacy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości, które upamiętnia odzyskanie przez nasz kraj niepodległości po 123 latach nieistnienia na mapie świata. Ten dzień jest ustawowo wolny od pracy dla wszystkich. Jeśli wypada w sobotę lub niedzielę, pracownicy mają prawo odebrać sobie za to dzień wolny w ciągu tygodnia. Dla tych, którzy odbierają go w piątek, to oznacza długi weekend. Zanim jednak zaczniecie planować, jak go spędzicie, sprawdźcie, jaka będzie pogoda w Krakowie i Małopolsce na 11 listopada.

Prognoza pogody Kraków i Małopolska na piątek, 10 listopada

Jak informuje nas IMGW piątek, 10 listopada przywita nas przyjemną pogodą. Rano słupki termometrów wskażą 6 st. C, a w ciągu dnia będzie słonecznie, choć nie bez delikatnego wiatru. Maksymalnie temperatura osiągnie 12 st. C, jednak już popołudniu możemy spodziewać się lekkiego deszczu. Padać będzie miejscami od godziny 17, a przelotny deszcz może utrzymać się aż do dnia następnego. W nocy minimalna temperatura to 6 st. C.

Prognoza pogody Kraków i Małopolska na sobotę, 11 listopada

Pogoda na 11 listopada nie będzie rozpieszczać. Narodowe Święto Niepodległości przywita nas niewielkimi opadami. Aż do godziny 13 możemy spodziewać się przelotnego opadu deszczu, który nie odpuści od piątku i będzie widoczny w całej Małopolsce. Między 13 a 16 na chwile wyjdzie słońce, jednak nie na tyle długo, aby doszło do ocieplenia. Rano temperatura wyniesie około 6 st. C i tak utrzyma się aż do wieczora, kiedy czeka nas poważne ochłodzenie. 

Prognoza pogody Kraków i Małopolska na niedzielę, 12 listopada

W niedzielę, 12 listopada pogoda w Krakowie i Małopolsce znacznie się poprawi. Deszcze wreszcie całkowicie odpuści, jednak będzie chłodniej niż w poprzednich dniach. Rano na termometrach zobaczymy już tylko 3 st. C, a w ciągu dnia słupki termometrów pokażą maksymalnie 5 st. C., jednak temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa. W nocy w niektórych częściach Małopolski temperatura może spaść nawet do zera, w Krakowie będzie około 2 st. C.

Wielka prognoza pogody IMGW na zimę 2023/2024. Tak będą wyglądać tegoroczne święta i ferie:

Tarzan z programu "Królowe życia" przeszedł metamorfozę! Tak teraz wygląda Mateusz Leśniak