83. Krakowska Lekcja Śpiewania na krakowskim Małym Rynku. Kiedy będzie można śpiewać kolędy?

i

Autor: Biblioteka Polskiej Piosenki

Wydarzenia

Krakowska Lekcja Śpiewania 2023. Gdzie i kiedy będzie można uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości?

2023-11-06 12:26

Krakowska Lekcja Śpiewania 11 listopada 2023. Wspólne śpiewanie na Rynku Głównym jest jedną z ulubionych tradycji krakowian z okazji Święta Niepodległości. Każdy, kto uczestniczył w tym chociaż raz wie, jak kolosalne wrażenie robi, gdy "Wojenko, wojenko", "Mazurek Dąbrowskiego", "My, Pierwsza Brygada", "Czerwone maki na Monte Cassino" czy "Pałacyk Michla" wybrzmiewają z tysięcy gardeł. O której godzinie 11 listopada 2023 odbędzie się Lekcja Śpiewania w Krakowie?

Krakowska Lekcja Śpiewania 2023. Kiedy odbędzie się koncert „Radosna niepodległości”?

W sobotę, 11 listopada 2023 roku na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się tradycyjne, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności, zabrzmią pieśni związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie będzie można zaśpiewać Kadrówkę, Balladę o Janku Wiśniewskim, Siekierę, motykę, Zieloną WRONę, Jeszcze w zielone gramy czy Marsz Strzelców. Lekcja Śpiewania 2023 rozpocznie się o godz. 17.00.

Dla uczestników Krakowskiej Lekcji Śpiewania 2023 przygotowano bezpłatne śpiewniki, które będzie można odebrać na Rynku Głównym przed Lekcją. Warto jednak być sporo wcześniej, ponieważ co roku ustawiają się po nie ogromne kolejki, a o 17.00 może nie być już dostępnych egzemplarzy. Śpiewnik Krakowskiej Lekcji Śpiewania 2023 można też pobrać online tutaj. Wspólne śpiewanie z okazji Święta Niepodległości 11 listopada tradycyjnie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego. 

- Czas, w którym ustały działania na frontach I wojny światowej, stał się dla nas początkiem Rzeczpospolitej odrodzonej i niepodległej. Trudno wyobrazić sobie radość tych, którzy doczekali się wreszcie tej chwili. Pamiętamy, jak długo nasz naród żył nadzieją i mamy świadomość, że to lata walki i oporu przyniosły wytęsknioną wolność. Święta patriotyczne nie muszą, a w przypadku tak radosnych rocznic, jak 11 listopada nie powinny wręcz ograniczać się do oficjalnych ceremonii. Dlatego dobrze, że towarzyszą im takie wydarzenia, jak organizowana już od ponad dwóch dekad Krakowska Lekcja Śpiewania – zachęca do udziału w wydarzeniu prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski za pośrednictwem magistratu.

Najmniejsze uzdrowisko w Polsce leży w Małopolsce. Kiedyś zrujnowane, dziś wraca do łask [ZDJĘCIA]

Debata o Polsce: Proszę nie krzyczeć!