"Dom z Papieru" pod Wawelem. Pikieta w rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej [ZDJĘCIA]

2021-11-19 8:41

W czwartek, 18 listopada odbyła się kolejne miesięcznica pogrzebu pary prezydenckiej. Na Wawel zjechali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Czekało ich wyjątkowe powitanie. Pod Zamkiem Królewskim zgromadziła się grupka osób przebranych w stroje bohaterów z serialu "Dom z Papieru". Protestujący trzymali też znaki "zakaz wjazdu" dla Kaczyńskiego i abp. Jędraszewskiego.

Miesięcznica pogrzebu pary prezydenckiej. Pikieta "Dom z Papieru" pod Wawelem

Jak co miesiąc politycy Prawa i Sprawiedliwości przyjechali do Krakowa, by upamiętnić pogrzeb pary prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. W czwartek czekało na nich wyjątkowe powitanie. Pod Wawelem zgromadziła się Grupa Happeningowa krakowskiego Komitetu Obrony Demokracji. Protestujący przebrani byli w stroje z serialu "Dom z Papieru". W rękach trzymali znaki "zakaz wjazdu" z wizerunkami Jarosława Kaczyńskiego i abp. Marka Jędraszewskiego. Pojawiły się też banery z napisami: "Nie pomogą modły, kiedy jesteś podły", "Za długa żałoba to paranoja", "Wyd**ć".

Remont krakowskich tramwajów

Porządku pilnowały kordony policjantów. "Było spokojnie" - powiedziała PAP Barbara Szczerba z biura prasowego małopolskiej policji. KOD zapowiedział comiesięczne protesty pod Wawelem podczas wizyt polityków PiS.

Kto pojawił się na Wawelu? Jak podaje PAP, na Zamku Królewskim pojawił się Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz inny politycy PiS. Najpierw uczestniczyli oni we mszy świętej. Następnie złożyli kwiaty przy sarkofagu pary prezydenckiej.