Cracovia Maraton bieg

i

Autor: Szymon Gruchalski/archiwum ZIS

Wiadomości

Ruszają zapisy do 21. edycji Cracovia Maratonu. Jak wziąć udział w biegu?

2023-11-07 10:07

Cracovia Maraton 2024. W środę, 8 listopada rozpoczną się zapisy internetowe do najważniejszej przyszłorocznej imprezy biegowej w Krakowie, czyli 21. edycji Cracovia Maraton. To jedna z najpopularniejszych tego typu atrakcji w Polsce, w której do tej pory wzięło udział ponad 61 tys. osób. Jak zapisać się na Cracovia Maraton 2024?

Cracovia Maraton 2024. Ruszają zapisy na kultowy bieg

W środę, 8 listopada o godz. 12:00 rozpoczną się internetowe zapisy do najważniejszej przyszłorocznej imprezy biegowej w Krakowie, czyli 21. edycji Cracovia Maraton 2024  – informuje Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Wydarzenie to organizowane jest od 2002 roku i jest największym wiosennym biegiem na królewskim dystansie w Polsce, a także najbardziej międzynarodowym wśród polskich maratonów.

Impreza odbywa się pod hasłem „Z historią w tle”. Od 2014 roku start i meta maratonu mieszczą się na Rynku Głównym, jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Krakowa. Uczestnicy przebiegają obok najważniejszych zabytków miasta, takich jak Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu, kościół na Skałce. Mijają także nowoczesne, charakterystyczne dla stolicy małopolski obiekty, takie jak TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy kładka im. o. Bernatka. W 2005 roku biegacze po raz pierwszy pojawili się w Nowej Hucie, a powrócili tam w 2018 roku, po pięciu latach przerwy – informuje ZIS.

Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. W dotychczasowych edycjach w Krakowie gościli biegacze z 70 krajów, a w 20. edycjach wzięło udział łącznie 61 tys. 392 zawodniczek i zawodników. Rekordy tras ustanowiono podczas 18. edycji i wynoszą one odpowiednio dla mężczyzn: 2:09:18 (Cyprian Kotut z Kenii) oraz dla kobiet 2:28:03 (Wiktorija Chapilina z Ukrainy).

Więcej informacji odnośnie zapisów można znaleźć na stronie internetowej Cracovia Maraton 2024.

Największy w Polsce drewniany budynek znajdziemy w Małopolsce. Wyróżnili go internauci

K. LUBNAUER: JESTEŚMY W STANIE SPEŁNIĆ OBIETNICE