AGH w Krakowie. Po upadku z piątego piętra, życia młodego mężczyzny nie udało się uratować

i

Autor: Wikipedia Commons Kraków: śmierć studenta na AGH. NOWE informacje. Mamy komentarz prokuratury

Kraków: śmierć studenta na AGH. NOWE informacje. Mamy komentarz prokuratury

2023-03-02 11:45

28 lutego policja dostała zgłoszenie, że na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica przy al. Mickiewicza w Krakowie doszło do wypadku. 21-letni mężczyzna spadł z wysokości piątego piętra. Mimo prowadzonej reanimacji jego życia nie udało się uratować. Czy znane są dokładne okoliczności tragedii? Czy ten czyn kwalifikowany jest jako samobójstwo? Zapytaliśmy o to w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie.

Tragedia na AGH w Krakowie. 21-latek spadł z piątego piętra

Do zdarzenia doszło na klatce schodowej uczelni. Policja wykluczyła udział osób trzecich. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna będąc wewnątrz budynku skoczył z piątego piętra upadając na twarde podłoże. Był on studentem Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica. Prokurator zarządził przekazanie zwłok do Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum w Krakowie w celu przeprowadzenia sekcji zwłok oraz badań materiału biologicznego.

- Do tej pory przyjmujemy, że doszło do tego bez działania osób trzecich. Prokuratura bada, czy ktoś namową lub w inny sposób nie doprowadził do targnięcia się na własne życie, czyli samobójstwa. Pod tym kątem ta sprawa jest zarejestrowana. Na miejscu był monitoring, będą przesłuchiwani świadkowie, poza tym ważna jest sekcja. Musimy spróbować odtworzyć, co się działo i z tego wnioskować – powiedział nam prokurator Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

We wtorek, 28 lutego prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza brał udział w oględzinach miejsca ujawnienia zwłok 21-letniego studenta. Jak informuje prokuratura, oprócz monitoringu w sprawie zabezpieczono też szereg innych dowodów.

Potrzebujesz pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Dzień Kobiet na wesoło - czy panowie wiedzą co to ZALOTKA? #EwelinaPyta

QUIZ. Tablice rejestracyjne w Polsce. Rozpoznaj województwo! Łatwe?

Pytanie 1 z 10
Tablice rozpoczynające się na literę B oznaczają mieszkańców województwa...