Tu powstanie Park Centralny

i

Autor: ZZM Kraków

Krok bliżej do powstania Parku Centralnego w Czyżynach

2022-01-27 20:14

W lutym Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosi przetarg na koncepcję zagospodarowania rozległego terenu pomiędzy Łąkami Nowohuckimi a Parkiem Lotników.

Jarosław Tabor, wicedyrektor Zarządu zapowiada, że sama koncepcja, to nie wszystko. 

Mamy też zadanie z Budżetu Obywatelskiego. Polega ono na utworzeniu na jednym z fragmentów należących do miasta na utworzeniu fragmentu parku z placem zabaw i urządzeniami siłowymi. To taki zalążek parku. I w oparciu o tę koncepcję będziemy opracowywać dokumentację i w przyszły roku mamy już środki na realizację - mówi.

Mieszkańcy Łęgu przyznają, że takie miejsce jest potrzebne.

Te tereny są bardzo zapuszczone i najwyższy czas, żeby w Czyżynach tez powstało coś konkretnego. bardzo dobry pomysł, zielono, byłoby czym oddychać, dzieciaki miałyby gdzie spacerować, starsi również. Jeszcze żeby pomyślano o właścicielach piesków, by te również mogły gdzieś pobiegać - mówią. 

Park będzie powstał etapami. Za każdym razem ZZM będzie chciał, by to mieszkańcy określali jego wygląd i funkcje. Koncepcja ma być gotowa jesienią. Roboty budowlane związane z pierwszym etapem budowy mogłyby się rozpocząć na początku 2023 roku. Park będzie powstał etapami. Za każdym razem ZZM będzie chciał, by to mieszkańcy określali jego wygląd i funkcje. 

Wójcik: jak jestem miękkim makaronem, to słucham mocnej muzyki Króluje Rammstein

nasz kultowe cytaty z polskich komedii? Usunęliśmy jedno słowo. Pokaż, że jesteś cwaniak!

Pytanie 1 z 15
"Wpuścić ... na salony"