rower

i

Autor: pexels

Małopolska Tour 2024: Rowerowe i muzyczne święto w Proszowicach

2024-06-17 16:29

Małopolska Tour powraca! W sezonie 2024 ponownie będzie można aktywnie spędzić czas odkrywając kolejne zakątki Małopolski, a jednocześnie doskonale bawić się przy dźwiękach gwiazd muzyki. Pierwsza edycja odbędzie się już 23 czerwca w Proszowicach.

Rodzinny rajd rowerowy

Jedną z głównych atrakcji wydarzenia, które towarzyszy mieszkańcom regionu od 2017 roku, jest rodzinny rajd rowerowy. To doskonała okazja, aby wspólnie i aktywnie spędzić czas. Organizatorzy przygotowali trzy trasy o różnych poziomach trudności. Najkrótsza z nich ma nieco ponad 10 kilometrów, kolejne to 20- i 30-kilometrowe ścieżki, które z łatwością będą mogli pokonać amatorzy spędzania czasu na dwóch kołach.

Zapraszamy zarówno najmłodszych, tutaj nie ma dolnej granicy wieku, jak i tych którzy już niejedną trasę pokonali. To ma być przede wszystkim dobra zabawa, nie mierzy się z czasem, czy jak najlepszym wynikiem – głównym celem jest wspólne pokonanie jednej z tras rajdu – informują organizatorzy wydarzenia. – Na rajd można wybrać się z przyczepką rowerową, fotelikiem, zachęcamy do włączenia w tę inicjatywę także najmłodszych.

Rajd wystartuje z terenu MOSiR w Proszowicach i będzie prowadził ścieżkami w rejonie miejscowości, pokazując często nieoczywiste fragmenty tej części regionu. Małopolska Tour to kolejna z inicjatyw pokazujących zaangażowanie Małopolski w promocję turystyki rowerowej.

Zapraszają Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego

Wyścigi dla dzieci

Dużo dobrej zabawy i niezapomniane emocje czekają na najmłodszych uczestników Małopolska Tour 2024.

Po zakończeniu rajdu odbędą się wyścigi rowerowe dla dzieci. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe, a trasy i dystanse będą dopasowane do ich umiejętności i możliwości. Można wystartować na rowerku biegowym, na rowerze z kółkami do nauki jazdy, czy też na całkiem poważnym sprzęcie – to już oczywiście propozycja dla nieco starszych. Liczy się zabawa i rywalizacja fair-play.

Do tego mnóstwo atrakcji w miasteczku wydarzenia. Konkursy z nagrodami, pokazy, nauka bezpiecznego porusza się na rowerze po drogach, zabawy z animatorami i wiele więcej.

Dołącz do wydarzenia, zapisz się na rajd i Kids Race

Każdy z uczestników rajdu oraz wyścigów dla dzieci powinien być wcześniej zarejestrowany. To proste, wystarczy skorzystać z rejestracji online, gdzie można zgłosić całą rodzinę, a każdemu z uczestników zostanie przydzielony numer startowy.

- Jeśli jednak ktoś będzie chciał dołączyć w ostatnim momencie, oczywiście również dajemy taką możliwość, rejestracja będzie się odbywała w biurze rajdu. Warto też przypomnieć, że dla uczestników przygotowaliśmy specjalne pakiety startowe w tym koszulki, chusty z logo Małopolska Tour i wiele więcej – dodają organizatorzy.

Szczegóły rejestracji można znaleźć na stronie malopolskatour.pl, gdzie znajdują się również szczegóły tej imprezy.

Koncert zespołu Myslovitz

Nie tylko sport i rowery, ale również doskonała muzyka, czekają na uczestników Małopolska Tour 2024 w Proszowicach. Na finał wydarzenia sceną zawładną twórcy takich przebojów jak „Długość dźwięku samotności”, „Chłopcy” czy też „Scenariusz dla moich sąsiadów”. Zespół Myslovitz, bo o nim mowa, wystąpi na stadionie miejskim o godz. 18.30. Wstęp jest bezpłatny.

Zapraszamy nie tylko uczestników rowerowej zabawy, ale również wszystkich mieszkańców regionu.