wiadomości

Mija pięć lat od śmierci Kory. Jej życie było niezwykle barwne. Mało osób wie o pewnym fakcie

2023-07-28 14:41

28 lipca 2023 roku mija pięć lat od śmierci Kory. Niezwykłej wokalistki, której teksty piosenek zna praktycznie każdy. Artystka uważana jest za jedną z najwybitniejszych postaci polskiej muzyki. Jej życie było pełne barw, ale nie o wszystkich szczegółach mogą wiedzieć fani.

Mija pięć lat od śmierci Kory. "Jestem dzieckiem słońca"

Kora to niewątpliwie postać wyjątkowa, postać wybitna. Artystka uwielbiana przez rzesze fanów. Jej śmierć dla wielu była ogromnym ciosem.

Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, siostra, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece - pięć lat temu taka informacja Kamila Sipowicza zasmuciła muzyczny świat.

I choć Kora odeszła pięć lat temu, pamięć o niej wciąż jest żywa.

Z okazji rocznicy śmierci przypominamy sylwetkę Kory.

Jak dobrze znasz piosenki Kory Jackowskiej? QUIZ dla fanów Maanamu

Pytanie 1 z 8
W piosence „To tylko tango” Kora śpiewa: „Podaję Ci rękę, ty mówisz że mało. Podaję Ci usta, ty prosisz o więcej. Oddaję Ci serce, oddaję Ci ciało. Ty czekasz i mówisz...”
Piąta rocznica śmierci Kory