Festiwalowym centrum będzie Namiot FKŻ na skrzyżowaniu ulic Józefa i Wąskiej. W nim odbędzie się zdecydowana większość wydarzeń festiwalowych: od rana do wieczora bezpłatnie będzie można tam uczestniczyć w wykładach, dyskusjach, audycjach radiowych na żywo, posłuchać setów DJ-skich czy też koncertów. Tam odbędą się także spotkania z Małgorzatą Lebdą, rabinem Boazem Pashem, Anną Bikont, Konstantym Gebertem, Yosim Klein Halevim oraz Stanisławem Janickim, który opowie o polskich filmach w jidysz.
- Ta edycja skupia się wokół wątku, jakim jest właśnie woda, ale także będziemy poruszać tematy przyszłości w pamięci i antysemityzmu. Myślę, że jest to taka nietuzinkowa okazja, żeby poznać tajniki tej kultury z bardzo różnych stron - mówi Julia Orenc, organizatorka festiwalu.
Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie koncertów. Wystąpią izraelskie zespoły Malox i Liraz oraz polski Bester Quartet.
- Koncerty odbędą się między innymi w synagodze Tempel już od 29 czerwca. Będą wspólne zwiedzania Kazimierza. Bilety już są dostępne na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do udziału w projekcie “Maiseh”, gdzie siedmiu artystów przedstawi projekty, które nawiązują do legend krakowskich, kazimierskich i ukraińskich - dodaje Orenc.
31 edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej zakończy się 3 lipca. Bilety na poszczególne wydarzenia znajdziecie w internecie.