Uniwersytet Papieski w Krakowie buduje kampus na Ruczaju
W sobotniej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego przy ulicy Bobrzyńskiego oprócz osób związanych z Uniwersytetem Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie, obecny był także m.in. Stanisław Dziwisz, który jest darczyńcą kamienia. W uroczystości wziął udział także abp Marek Jędraszewski, Wielki Kanclerz uczelni.
Rektor UPJP2, ks. prof. Robert Tyrała podczas uroczystości przyznał, że rozpoczęcie budowy kampusu jest historycznym wydarzeniem dla uczelni.
Dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie jest to bardzo ważny, historyczny dzień. Spełniają się bowiem, coraz bardziej, nasze marzenia o nowym i własnym miejscu, gdzie nie tylko będą prowadzone badania naukowe, gdzie nasi studenci doświadczać będą dobrej edukacji, ale także, gdzie będzie miejsce formacji i wychowania nowego pokolenia. Bowiem przyszłość, jak mówił nasz Patron, zaczyna się już dziś - powiedział ks. prof. Robert Tyrała.
Czym jest kamień węgielny wbudowany w kampus?
Akt wbudowania kamienia węgielnego miał miejsce na placu budowy kampusu uczelni. Abp Marek Jędraszewski pobłogosławił kamień wraz z aktem erekcyjnym. Na stronie uczelni możemy przeczytać, że kamień ma szczególną symbolikę.
To pamiątkowa cegła, która została umieszczona w Drzwiach Świętych Bazyliki św. Piotra w Watykanie pod koniec Nadzwyczajnego Roku Odkupienia 1983–1984, a następnie wydobyta z okazji otwarcia dokonanego przez Ojca Świętego Jana Pawła II na początku Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 - możemy przeczytać na stronie UPJP2.
Kampus Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie powstanie na Ruczaju, przy ul. Bobrzyńskiego, gdzie już teraz znajduje się biblioteka UPJP2.