Weszła na Morskie Oko w trampkach
Morskie Oko to niesamowite miejsce, które cieszy się ogromną popularnością niezależnie od pory roku. Na szczęście dla turystów wejście na Morskie Oko nie jest skomplikowane, jednak zimą wymaga przygotowania. Ze względu na zalegający lód i śnieg, trasa na Morskie Oko może sprawiać problemy. Już niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, że Polacy to uparty naród i pójdą w góry nawet w klapkach.
Podobnie jest w przypadku „Królowej Lodu” czy „Królewny Śnieżki”, czyli kobiety nazwanej tak przez autora nagrania, uwiecznionej w wideo właśnie z Morskiego Oka. Widać na nim młodą kobietę w cienkich rajstopach, krótkiej spódnicy i trampach, które zupełnie nie są dostosowane do panujących w górach warunków. Film doczekał się ponad 2 mln odsłon.
ZOBACZ: Przybywa turystów, ubywa mieszkańców. Nietypowy problem małopolskiego miasta
Internauci: bezmyślność ludzka nie zna granic
Wideo z Morskiego Oka stało się hitem. Mnóstwo osób postanowiło zostawić pod nagraniem komentarz. Jak czytamy, wiele osób podziwia kobietę. - Weszła? Weszła! Szacun – pisała jedna z internautek. - Bezmyślność ludzka nie zna granic – napisała inna z internautek.
Ja bym na to nie wpadła, żeby iść w góry w trampkach i w spódnicy. Nie mam odpowiedniego stroju, to nie idę – dodała inna z osób, które obejrzało nagranie.
Co ubrać na zimową wędrówkę w góry?
W przypadku zimowych wędrówek ważne jest dobranie odpowiedniej odzieży. Najlepiej, by była ciepła i lekka, dlatego warto wybrać ubrania wodoszczelne i dobrze trzymające temperaturę. Należy pamiętać także o bieliźnie termoaktywnej. Zapewnienia ona dodatkową warstwę cieplną oraz odprowadza pot sprawiając, że ubranie nie staje się mokre i ciężkie. Oprócz odzieży niezwykle ważne w takiej wędrówce są odpowiednie buty.
Nad bezpieczeństwem w polskich górach czuwają ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR). TOPR zajmuje się pomocą w polskich Tatrach, natomiast interwencje GOPR prowadzone są przez grupy regionalne: Karkonoską, Krynicką, Sudecką, Beskidzką, Bieszczadzką, Podhalańską i Jurajską. Numer kontaktowy do GOPR/TOPR to 985.