Mistrzostwa Europy w Rugby 7 w Krakowie.

i

Autor: pixabay.com

Nie do Moskwy a do Krakowa! W lipcu do miasta przyjadą najlepsze drużyny w Rugby 7 w Europie

2022-05-09 11:41

Mistrzostwa Europy w Rugby 7 odbędą się nie w Moskwie a w Krakowie. Z powodu wojny na Ukrainie, Rosja została wykluczona z zawodów. Mistrzostwa rozpoczną się 1 lipca na Stadionie Miejskim imienia Henryka Reymana w Krakowie. To także sprawdzian dla miasta przed organizacją przyszłorocznych Igrzysk Europejskich.

Informacje o organizacji Mistrzostw Europy w Rugby 7 w Krakowie ogłosił Polski Związek Rugby oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po agresji na Ukrainę, Rosja straciła prawo nie tylko do organizacji zawodów w rugby, ale także Mistrzostw Świata w Siatkówce. Te odbędą się w Polsce i w Słowenii. W Rugby 7 mecze grupowe zaplanowano na piątek i sobotę (1-2 lipca), a w niedzielę 3 lipca finały. Wszystkie rozgrywki odbędą się na stadionie Wisły Kraków. 

- Myślę, że po podpisaniu określonych umów z Zarządem Infrastruktury Sportowej oraz z Wisłą Kraków w sprawie wynajęcia boiska, pozostałe rzeczy nie powinny być trudne, bo takich imprez robimy sporo. Mamy też duży apetyt na złoty medal, ponieważ obecne mistrzynie Europy, czyli Rosjanki zostały wykluczone z zawodów - podkreśla Janusz Kozioł, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa do spraw Sportu.

Polscy zawodnicy liczą na sukcesy zwłaszcza wśród kobiet. To obecne wicemistrzynie Europy. Podczas mistrzostw nie zabraknie także męskiego zespołu, który jest teraz na ósmym miejscu. 

- To odmiana 7-osobowa. Gra się dwie połowy po 7 minut. Boisko jest takie samo, co w rugby 15-osobowym. To, że możemy zagrać dla naszej rodziny czy znajomych właśnie w Krakowie jest dodatkową motywacją. To taki bodziec, który może pomóc nam dobrze zagrać - mówi Bartłomiej Janeczko, reprezentant Polski i zawodnik Juvenii Kraków.

Mistrzostwa Europy w Rugby 7 potrwają do 3 lipca. Do Krakowa przyjadą drużyny między innymi: z Francji, Niemiec, Hiszpanii czy Gruzji.  

Park rzeczny Białucha przy ul. Celarowskiej 23. Nowe miejsce na mapie Krakowa

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko 1 na 25 osób zdobędzie komplet punktów

Pytanie 1 z 10
77 rocznica zakończenia II Wojny Światowej. W walkach wzięły udział 72 państwa. Na terenie ilu z nich toczyły się walki?