Koniec letniego sezonu dla ogródków gastronomicznych
Władze Krakowa przypominają właścicielom lokali gastronomicznych, że wraz z końcówką października nastąpi koniec działania letnich ogródków gastronomicznych. Turyści jednak nie muszą się obawiać. Ich przedłużenie na zimowy okres jest możliwe poprzez złożenie specjalnego wniosku. Klienci nadal będą mogli usiąść w ulubionych restauracjach na świeżym powietrzu i podziwiać zimowy Kraków.
Złożenie wniosku umożliwi zimowe funkcjonowanie
Ogródki gastronomiczne są charakterystycznym wizerunkiem miasta. Niezależnie od pogody przesiadują w nich tłumy turystów i mieszkańców. Najbardziej popularne lokale w okolicy rynku wciąż mogą pozostać otwarte. Wystarczy, że właściciele złożą specjalny wniosek do Wydziału Spraw Administracji.
- Wnioski dot. zawarcia umowy na organizację zimowych ogródków gastronomicznych można składać z co najmniej 30 dniowym wyprzedzeniem. Ponieważ sezon „ogródkowy” trwa od 1 listopada (do 31 marca), dlatego przedsiębiorcy – restauratorzy już w pierwszych dniach października br. złożyli swoje wnioski. Do Wydziału wpłynęło ok. 40 wniosków od restauratorów z Rynku Głównego w Krakowie oraz dwa wnioski z innych lokalizacji - informują pracownicy Wydziału Spraw Administracyjnych UMK.
Umowy są zawierane na jeden sezon
Zimowy sezon na ogródki gastronomiczne trwa do 31 marca. Restauratorzy są wtedy zobowiązani odpowiednio przygotować przestrzeń do przyjęcia klientów. Jednak już od 1 marca mogą również funkcjonować w formie otwartej jako letnie ogródki.