Jaka pogoda w Boże Ciało 2024? IMGW planuje wydać alerty

i

Autor: Pawel Murzyn/East News/ screen wxcharts Jaka pogoda w Boże Ciało 2024? IMGW planuje wydać alerty

pogoda

Fatalna pogoda podczas "czerwcówki". Niebezpieczne zjawiska w kraju. Już planują wydać ostrzeżenia!

2024-05-30 8:07

Jaka będzie pogoda w Boże Ciało 2024? Niestety prognozy nie są optymistyczne. Synoptycy zaznaczają, że podczas tzw. "czerwcówcki" przez nasz kraj będą przetaczać się intensywne fronty, które przyniosą bardzo niebezpieczne zjawiska. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla całego kraju. Co dokładnie nas czeka? Jak będzie pogoda w Boże Ciało i kolejne dni? Sprawdźcie!

Długi weekend w Boże Ciało. Kiedy wypada?

Dzięki korzystnemu układowi kalendarza w tym roku w maju przypadają nam dwa długie weekendy. Pierwszym z nich była majówka. Drugi natomiast powiązany jest z Bożym Ciałem, które wypada 30 maja. Jeśli weźmiemy jeden dzień wolnego - 31 maja (piątek), możemy liczyć na długi weekend. Jest jeszcze jedna opcja. W przypadku 4 dni urlopu, nasz odpoczynek wydłuży się aż do dziewięciu dni! Osoby, które planują wyjazdy w weekend Bożego Ciała, z pewnością zastanawiają się, jaka będzie wtedy pogoda. Pierwsze prognozy nie są optymistyczne.

Jaka pogoda w Boże Ciało 2024? Będzie słońce czy deszcz?

Jaka będzie pogoda w Boże Ciało? Już pierwsze prognozy nie zapowiadały pomyślnej aury. Niestety im bliżej tzw. "czerwcówki" zaczęły się tylko potwierdzać. Przez najbliższe dni przez Polskę będą przetaczać się niebezpieczne fronty, które przyniosą nam burze, intensywne opady deszczu oraz silne porywy wiatru. Może także spaść grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać ostrzeżenia dla Polski - zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia.

Według prognoz najbardziej niebezpiecznie będzie w czwartek, 30 maja, czyli w Boże Ciało. Od Pomorza przez Warmię i Mazury, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, śląskie, małopolskie oraz zachodnią część woj. podkarpackiego zjawiska mogą być bardzo intensywne. Tam IMGW prognozuje drugi stopień ostrzeżenia przed burzami. Na pozostałym obszarze pierwszy stopień.

W piątek oprócz woj. warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego - IMGW planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami.

W sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami będą obowiązywać w całej Polsce, prócz woj. podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, i kujawsko-pomorskiego.

Przez całą "czerwcówkę" będzie jednak dość ciepło. Prócz regionów górskich temperatura nie powinna spaść poniżej 20 st. C. Chłodniej zrobi się dopiero w niedzielę. Najzimniej będzie w Katowicach - 17 st. C., Opolu, Kielcach, Olsztynie - 18. C. W całym kraju będą też występować opady deszczu. Pojawią się również burze.

QUIZ. Rozpoznasz te małopolskie miasta na zdjęciach? 5/10 to dobry wynik!

Pytanie 1 z 10
1. Zacznijmy od czegoś prostego. Na tym zdjęciu widzimy:
Kraków
Rewolucja przy kładce w Warszawie. Kierowcy się wściekną!