Demonstracja LGBT i narodowców na krakowskim Rynku

i

Autor: Daniel Szura

Porażający raport na temat osób LGBTQIA mieszkających w Krakowie. Co piąty gej został pobity!

2020-11-26 10:38

Fundacja Równość.org.pl opublikowała raport, w którym pokazuje, jak żyje się osobom LGBTQIA w Krakowie. Jego wyniki przerażają! Czytamy w nim m.in., że co piąty gej został pobity. Co więcej, spora część osób rozważa wyjazd za granicę ze względu na dyskryminację. Co jeszcze pokazał raport?

Badanie społeczności LGBTQIA mieszkającej w Krakowie. Wyniki porażają!

Jak żyje się osobom LGBTQIA w Krakowie? Czy czują się w mieście bezpieczne? Co w Krakowie powinno się zmienić, by dobrze im się tu żyło? Odpowiedzi na te pytania mocno zaskakują. Niestety w bardzo przykrym wymiarze. Pokazuje to raport Fundacji Równość.org.pl.

Kraków: Marsz Równości na Rynku Głównym i kontrmanifestacja ONR oraz ruchu pro-life

Osoby LGBTQIA się boją, są bite czy wyzywane, a przypadki ataków nasiliły się w ostatnim pół roku. Wyraźnym jest, że miasto musi zacząć działać - mówi Miko Czerwiński.

Co piąty gej został w Krakowie pobity. Połowa społeczności chce się z miasta wyprowadzić

Jak pokazuje raport, ponad połowa osób LGBTQIA (dokładnie 63,4 proc.) doświadczyła w Krakowie dyskryminacji, z czego 61 proc. stanowiła przemoc werbalna. Co piąty gej został pobity.

To, co zwraca uwagę w badaniu, to powtarzalność incydentów, bo prawie 2/3 przypadków przemocy fizycznej i prawie 60% aktów wandalizmu miało charakter powtarzalny - czytamy w raporcie.

Co więcej, ponad 84 proc. przypadków dyskryminacji miało miejsce w przestrzeni publicznej.

Raport odkrywa również plany osób LGBTQIA. Okazuje się, że ponad 50 proc. osób rozważa wyprowadzkę z Krakowa, właśnie ze względu na dyskryminację.

Dyskryminacja się więc nie opłaca, także dlatego, że z jej powodu tracimy obywateli i obywatelki, w tym osoby młode, kreatywne, angażujące się lokalnie, które swoją różnorodnością wzbogacają miasto – podkreśla Magda Dropek. “Nie jestem w stanie funkcjonować normalnie w tym kraju i jedynym rozwiązaniem jest dla mnie wyjazd” – mówi jedna z osób w badaniu.

Więcej danych z raportu można znaleźć na stronie rownosc.org.pl/dyskryminowanie/.

Posłuchaj o adenomiozie, poznaj przyczyny i objawy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?