Awaria Krakowskiej Karty Miejskiej 05.06.2023

i

Autor: FB Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie Awaria Krakowskiej Karty Miejskiej 05.06.2023

Komunikacja

Potężna awaria systemu Krakowskiej Karty Miejskiej. Utrudnienia dla pasażerów

2023-06-05 9:07

W poniedziałek rano, 5 czerwca w Krakowie doszło do dużej awarii - nie działa system Karty Krakowskiej. Są problemy z aplikacją, z logowaniem, również z automatami.

Awaria Krakowskiej Karty Miejskiej [05.06.2023]

Drugi czerwcowy tydzień dla krakowian zaczyna się od problemów. Nie działa system Karty Krakowskiej, a pasażerom wyświetla się komunikat "Przepraszamy, usługa jest tymczasowo niedostępna". Nie można zalogować się do aplikacji; problemy są także z automatami. O awarii poinformowała Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK.

Krakowska Karta Miejska wydawana jest bezpłatnie przy pierwszym zakupie biletu okresowego. W celu dokonania pierwszego zakupu konieczne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość (w przypadku zakupu biletu okresowego ulgowego konieczne jest również posiadanie ważnego dokumentu uprawniającego do zniżki). Pierwszy bilet można kupić tylko w jednym z Punktów Sprzedaży Biletów, których lokalizacje można znaleźć TUTAJ. Program Karta Krakowska z kolei to przywileje dla mieszkańców Krakowa – osób zameldowanych w naszym mieście lub tych, które płacą podatki w Krakowie. Po złożeniu wniosku na jej odbiór czeka się do 30 dni.

Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie! Tak wyglądało nocne widowisko na Wiśle [ZDJĘCIA]

"Zacznij od Bacha" Zbigniewa Wodeckiego wybrzmiało na Rynku Głównym w Krakowie. Startuje Wodecki Twist Festiwal