Plac Nowy Kraków

i

Autor: Wikimedia

Prezydent Krakowa: "ogródki restauracyjne na Kazimierzu będą czynne dłużej"

2023-02-15 10:01

Będzie kompromis między przedsiębiorcami z Kazimierza a miastem w sprawie ogródków restauracyjnych. Konflikt narodził się, gdy w życie weszła uchwała o parku kulturowym Kazimierz ze Stradomiem. W myśl jej zapisów tamtejsze ogródki restauracyjne mogą być otwarte krócej niż w innych częściach miasta. "Będzie poprawka do uchwały" - mówi nam prezydent.

Przypominamy: wedle obecnych zapisów uchwały o parku kulturowym na Kazimierzu ogródki działają do 22:00 od niedzieli do czwartku i do północy w piątki i soboty. Nasz reporter dowiedział się, że trwają prace nad poprawką, która ma być zgodna z oczekiwaniami przedsiębiorców.

W tej chwili nad poprawką trwają prace, w których udział biorą radni wraz z prezydentem Muzykiem. Chodzi o to, żeby wyrównać ich godziny otwarcia z tymi, co są - na przykład - na Rynku. Ja sądzę, że się uda. Prace nad poprawką trwają już od dłuższego czasu - mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Poprawka do uchwały o parku kulturowym ma być gotowa jeszcze przed wakacjami.

Ogródki mogłyby być wówczas otwarte do 23:00 w dni powszednie i do 1:00 w nocy w dni poprzedzające wolne. Prezydent dodał także, że o żadnym kompromisie nie prowadzono rozmów, a innego zdania są przedsiębiorcy z Kazimierza. A jeśli poprawka nie zostanie przyjęta? Będzie to "dorzynanie gastronomii" - mówią.

Czuję się oszukany. O kompromisie na temat ogródków rozmawialiśmy wielokrotnie - i on był zawarty, natomiast została wprowadzona uchwała rady miasta, o której nie wiedzieliśmy. Nikt nas do konsultacji nie zaprosił, a sami sądziliśmy, że mamy to z miastem ustalone.

Sprawdź, jaka jest twoja wiedza na temat chorób żylnych nóg

Pytanie 1 z 8
Co to są żylaki?

Mamy bardzo duże obawy, co nas czeka, jeśli możliwość zarabiania pieniędzy zostanie ograniczona w dzisiejszych, trudnych czasach. To będzie dorzynanie gastronomii.

Kraków: urzędnicy kupili rower cargo