- Konkurs odnosi się nie tyle do zieleni w mieście, co raczej do tego jak o niej opowiadamy. Pytaliśmy Komisję Europejską, czy ktokolwiek od nich z ramienia organizatora przyjeżdża na miejsce, weryfikuje rzeczywistość. Okazuje się, że nie i tylko czytają nadesłane zgłoszenia i na podstawie zawartych tam danych przyznają nagrody - mówi Michał Malczyński z portalu krowoderska.pl
Zdaniem Łukasza Pawlika, zastępcy dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej, nie ma obecnie bardziej miarodajnej oceny działań w zakresie ekologii niż ten plebiscyt. Eksperci w ramach konkursu oceniają miasto według aż 12 czynników.
- Mówiąc o Zielonej Stolicy Europy nie mówimy tylko o terenach zielonych, ale też o całym środowisku miejskim, w którym żyjemy. To jest powietrze, gospodarka ściekowa, dostarczanie wody, transport publiczny i wiele więcej - dodaje Łukasz Pawlik.
W przyszłym roku Komisja Europejska z nadesłanych zgłoszeń wybierze czterech finalistów plebiscytu. Z tego grona w 2022 roku zostanie wybrana Zielona Stolica Europy.
Polecany artykuł: