BITEhack dzięki swojej formule przyciąga studentów kierunków związanych z branżą IT, informatyką, a także pasjonatów programowania i konstruowania robotów przy pomocy mikrokontrolerów takich jak: Arduino lub Raspberry Pi. W tym roku uczestnicy będą mogli wziąć udział w jednej z trzech kategorii.
- Pierwsza to kategoria klasyczna, czyli takie typowe programowanie i tworzenie aplikacji. Drugą jest kategoria robotyczna, która polega na tworzeniu robotów przy pomocy różnych mikrokontrolerów. Trzecią, nową kategorią jest artificial intelligence, związana ze sztuczną inteligencją i tworzeniem oprogramowania - mówi Paulina Adamczyk, koordynatorka projektu BITEhack.
Po upływie 24 godzin, jury złożone z przedstawicieli Partnerów wydarzenia oraz z kadry naukowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, ocenia przygotowane przez drużyny programy i roboty. Po naradzie ogłasza zwycięzców każdej z kategorii.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków, które od 26 lat działa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jednak w hackathonie mogą wziąć udział studenci z całej Polski.
- Celujemy tutaj w informatykę, teleinformatykę i elektronikę. Nie ograniczamy się jednak tylko do tych kierunków technicznych. Zakładamy, że jest sporo osób, które ich nie studiują, ale to może być ich pasja. Także zapraszamy wszystkich - dodaje Adamczyk.
Zapisy na hackathon potrwają do 16 grudnia. Formularz jest dostępny na stronie internetowej wydarzenia lub na Facebooku. Patronat nad hackathonem BITEhack objęło Radio Eska.