Przepis na wigilijny barszcz Magdy Gessler

i

Autor: AKPA Przepis na wigilijny barszcz Magdy Gessler

boże narodzenie 2023

Przepis Magdy Gessler na barszcz czerwony. Jaki tajemniczy składnik dodaje do barszczu? Przepis krok po kroku

2023-12-15 12:19

Magda Gessler podzieliła się przepisem na barszcz czerwony, który serwuje bliskim podczas świąt Bożego Narodzenia. Co sprawia, że to barszcz jej przepisu cieszy się tak ogromną popularnością? Jaki jest tajemniczy składnik? Zobacz przepis krok po kroku.

Wigilijny barszczyk Magdy Gessler. Zawsze się udaje!

Barszcz czerwony nigdy nie smakuje tak dobrze, jak podczas Wigilii. W czasie przedświątecznej gorączki odkurzamy przepisy naszych babć, by odtworzyć ten wyjątkowy smak, pamiętany z dzieciństwa. Recepturą na doskonały barszcz czerwony podzieliła się również Magda Gessler. Internauci chwalą przepis znanej kucharki - piszą, że zupa według jej receptury zawsze się udaje, ma przepiękny kolor i wybornie smakuje. Barszczyk swój niezwykły smak zwdzięcza m.in. tajemniczemu składnikowi.

Co Magda Gessler dodaje do barszczu czerwonego?

Fakt, że do barszczu czerwonego dodajemy jabłka, nikogo nie dziwi. Natomiast to, jakie jabłka powinny wylądować w wigilijnej zupie, jest sprawą bardziej skomplikowaną. Każda odmiana to przecież inny smak! Dlatego też, za radą gospodyni "Kuchennych Rewolucji", warto wybrać... antonówkę lub szarą renetę! I to właśnie te odmiany jabłek stanowią tajemniczy składnik popularnego barszczu czerwonego Magdy Gessler. Chodzi bowiem o to, by jabłko było kwaśne.

Przepis na barszcz czerwony Magdy Gessler krok po kroku

Przepis na barszcz czerwony Magdy Gessler nie należy do skomplikowanych. Poniżej znajdziesz listę składników, opis przygotowania, a także wideo.

  • 3 kg buraków
  • pół selera
  • 2 pietruszki (korzeń)
  • por
  • suszone grzyby
  • 2 duże cebule
  • 4 jabłka antonówki
  • dwie główki czosnku
  • 5 łyżek octu (najlepiej polskiego, dębowego)
  • 2-3 liście laurowe
  • 4 ziarna ziela angielskiego
  • jedna łyżka cukru
  • sól, pieprz

1. Buraki powinny być mocno czerwone, wręcz krwiste. Połowę buraków (w łupinach) zawijamy w folię aluminiową i wrzucamy do piekarnika nagrzanego do temperatury 220 st. (pieczenie góra-dół). Pieczemy do miękkości. Drugą połowę buraków kroimy lub trzemy na tarce.

3. Suszone grzyby zalewamy wodą, tak by lekko je przykryły. Gotujemy, wywar będzie gotowy, kiedy grzyby będą miękkie (wywar można doprawić, wrzucając do niego ziele angielskie, surową cebulę).

2. Przygotowujemy wywar z warzyw. Do surowych buraków dokładamy pokrojony w ćwiartki korzeń selera, cebule, pietruszki, por. Całość zalewamy zimną wodą tak, by zakrywała warzywa - ani więcej, ani mniej. Gotujemy.

3. Kiedy wywar na barszcz będzie wrzał pierwszy raz, dodajemy do niego ocet, ziele angielskie, pieprz i cukier. Buraki w wywarze powinny zmięknąć.

4. Gotowe, upieczone buraki należy zetrzeć na tarce. Do tak przygotowanych buraków przelewamy gotowy wywar. Dodajemy wywar z namoczonymi prawdziwkami. Gotujemy całość na małym ogniu.

5. Kiedy barszcz będzie wrzał kolejny raz, ściągamy go z ognia, dorzucamy całe ząbki czosnku i skórki jabłek. Odstawiamy na całą noc. Po 24 godzinach leżakowania pod pierzynką z obierek jabłek zachwyci smakiem, kolorem i konsystencją!

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie. Sprawdziliśmy ceny [GALERIA]

Darmowy karp w Krakowie. Tłumy przybyły na Mały Rynek