Kadr z filmu Kariera Nikosia Dyzmy

i

Autor: Mikulski, AKPA

QUIZ

QUIZ: Jak dobrze pamiętasz film "Kariera Nikosia Dyzmy"? Tylko prawdziwi fani polskich komedii zdobędą 10/10!

2024-06-02 9:04

"Kariera Nikosia Dyzmy" to film, który premierę miał w 2002 roku i błyskawicznie podbił serca widzów w całym kraju. Produkcja z plejadą polskich gwiazd nawiązuje do postaci Nikodema Dyzmy, znanego z serialu, który zadebiutował w latach 80. Jeśli także pamiętacie tę brawurową, polityczną komedię, rozwiążcie nasz QUIZ i przypomnijcie sobie najlepsze żarty!

To był prawdziwy hit w 2002 roku! "Kariera Nikosia Dyzmy" w reżyserii Jacka Bromskiego niemal od samego początku przyniosła wiele kontrowersji, łącznie z oskarżeniami o kradzież pomysłu na film i naruszenie praw autorskich. Mimo to komedia stała się prawdziwym hitem. Wszystko za sprawą wciągającego scenariusza i plejady polskich gwiazd. W "Karierze Nikosia Dyzmy" w tytułową rolę wcielił się Cezary Pazura, a u jego boju wystąpili m.in. Anna Przybylska, Andrzej Grabowski, Krzysztof Globisz, Krzysztof Kowalewski, czy Katarzyna Figura. Jeśli także pamiętacie tę produkcję, koniecznie rozwiążcie nasz QUIZ!

QUIZ: "Kariera Nikosia Dyzmy" to kultowy klasyk. Jak dobrze pamiętasz tę komedię z Cezarym Pazurą?

Pytanie 1 z 10
Kim z zawodu jest Nikoś Dyzma?
Kadr z filmu Kariera Nikosia Dyzmy

Poseł Andrzej Gut-Mostowy jest znany jako "król Zakopanego". Tak wygląda jego luksusowy hotel Sabała, położonego na Krupówkach:

Cezary Pazura: Zbankrutowałem i siedziałem w kieszeni Olafa Lubaszenki | Mellina