Pegasus

i

Autor: Ktoso the Ryba, Wikipedia

QUIZ

Pamiętasz lata 90.? Musisz to wiedzieć! Będziesz mistrzem, jeśli trafisz 9/10

2024-05-26 16:53

Jesteście dziećmi lat 90.? Jeśli w młodości żuliście gumę Turbo, zbieraliście tazosy lub czekaliście długie godziny przy magnetofonie, aby nagrać na kasetę swoją ulubioną piosenkę, to QUIZ właśnie dla was! Dajcie się ponieść fali nostalgii i sprawdźcie, jak wiele pamiętacie z tej wyjątkowej dekady.

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz lata 90.?

Obecni 30-latkowie z niedowierzaniem patrzą na młodsze pokolenia, które nie pamiętają uroków dorastania w latach 90. W Internecie nie brakuje memów, a nawet całych artykułów na temat tego, jak to "gimby nie znają", zwłaszcza w kontekście kultowych przedmiotów i popularnych gier. Obecnie dzieci nie potrafią wyobrazić sobie świata bez smartfona, a co dopiero bez Internetu. Starsi jednak doskonale wiedzą, że nawet bez elektronicznych gadżetów, lata 90., zwłaszcza w przechodzącej transformację Polsce, były wyjątkowe. Wówczas w telewizji królowały zagraniczne telenowele, a każdy dzieciak śpiewał pod nosem "Kolorowe sny". Przed erą telefonów komórkowych korzystaliśmy z budek telefonicznych, a wiedzę czerpaliśmy z encyklopedii. Te wyjątkowe czasy minęły już bezpowrotnie, jednak warto od czasu do czasu dać się ponieść nostalgii i wrócić do tego, co kiedyś było dla nas tak powszechne. Rozwiążcie nasz QUIZ i pokażcie, że lata 90. nie mają dla was żadnych tajemnic. Dajcie się ponieść wspomnieniom!

QUIZ: Pamiętasz lata 90.? Przypomnij sobie najlepsze rzeczy z tej wyjątkowej dekady

Pytanie 1 z 10
Słynne gumy Turbo w latach 90. żuł każdy. A kto pamięta, co znajdowało się na obrazkach, zamieszczonych pod ich opakowaniem?
Gumy Turbo

Śmieszne i dziwne nazwy ulic w Krakowie. Takie rzeczy tylko w Małopolsce:

Brooke z Mody na sukces. Po latach szczęka opada!