Kadr z filmu Kiler

i

Autor: Kadr z filmu "Kiler"/ Studio Filmowe Zebra, Agencja Produkcji Filmowej, Canal + Polska, ITI Cinema

QUIZ

QUIZ: Z której polskiej komedii lat 90/2000 pochodzi ten cytat? Już 8/10 to świetny wynik!

2024-05-10 15:05

Polskie komedie z lat 90. i 2000. do tej pory cieszą się niesłabnącą popularnością. Wiele cytatów z takich filmowych klasyków jak "Chłopaki nie płaczą", " Poranek kojota", czy "Kiler" weszło już na stałe do polskiej popkultury i trudno znaleźć osobę, która by ich nie znała. Podejmijcie wyzwanie, rozwiążcie nasz QUIZ i sprawdźcie, czy wiecie, z których kultowych komedii pochodzą te cytaty.

Te filmy bawiły nas do łez i nie przestają bawić do tej pory! Polskie komedie sprzed 20 lat miały w sobie to coś, czego próżno szukać we współczesnych produkcjach. Nic dziwnego, że tak wiele chwytliwych fraz i cytatów z tych produkcji powszechnie weszło do użycia w języku polskim. W końcu kto w Polsce nie zna historii swetra z gruszką lub nie pamięta kultowego tekstu Siary w "Kilerze": "Memory, find… Siara. I wszystko jasne!"? Rozwiążcie nasz QUIZ i przypomnijcie sobie najlepsze cytaty ze starych, polskich komedii!

QUIZ: Z której polskiej komedii lat 90/2000 pochodzi ten cytat?

Pytanie 1 z 10
"Dawno temu ja też zaufałem pewnej kobiecie, wtedy dałbym sobie za nią rękę uciąć. I wiesz, co… I bym teraz, k**wa, nie miał ręki"

Willa Jana Kulczyka w Szwajcarii. Luksus i zbytek to za mało powiedziane:

Czarek z AbstrachujeTV zaręczony! Były Maffashion pochwalił się uroczym zdjęciem!