Kraków. Od września stolica Małopolski będzie miała połączenie lotnicze z Genewą
Jak przekazał w środę prezes Kraków Airport Łukasz Strutyński, skomunikowanie stolicy Małopolski z Genewą w południowo-zachodniej Szwajcarii to odpowiedź na rosnące zainteresowanie kierunkami biznesowymi.
– Ten kierunek jest szczególnie ważny, ponieważ już teraz, pomimo braku bezpośredniego połączenia pomiędzy Krakowem a Genewą podróżuje ok. 20 tysięcy pasażerów rocznie, korzystając z oferty przesiadkowej – wskazał prezes lotniska.
EasyJet – przypomniał przedstawiciel portu – realizował już rejsy z Krakowa do Genewy w latach 2016–2020. Już wtedy z oferty korzystało ok. 37 tysięcy pasażerów rocznie, przy częstotliwości lotów 2-3 razy w tygodniu.

Według Strutyńskiego przy wzroście zainteresowania podróżami lotniczymi wśród pasażerów, należy się spodziewać, że kierunek będzie się cieszył jeszcze większym zainteresowaniem.
Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym; w zeszłym roku skorzystało z niego blisko 11,1 mln osób, a w tym roku prognozuje osiągnięcie poziomu 12 mln pasażerów. W obowiązującym od niedzieli letnim rozkładzie lotnisko posiada 160 połączeń do 114 miast w 35 krajach, oferowanych przez 28 przewoźników.