Krakowski Panel Klimatyczny

i

Autor: UMK

Trwają konsultacje społeczne w ramach Krakowskiego Panelu Klimatycznego

2021-01-06 10:26

Jak uratować Kraków przed katastrofą klimatyczną? Na to pytanie odpowiedź ma dać Krakowski Panel Klimatyczny. Do 29 stycznia potrwają konsultacje społeczne, które zadecydują o ostatecznym kształcie tego panelu.

Docelowo Krakowski Panel Klimatyczny ma zebrać zespół 60 osób, wybranych według różnych kryteriów demograficznych. 

Magazyny krakowskiej Fundacji "Zmieniamy Niemożliwe" są pełne przedmiotów dla potrzebujących.

- Chcielibyśmy, aby pod koniec kwietnia ruszył właściwy panel i wybrani mieszkańcy w trybie pięciu spotkań warsztatowych mogli zapoznać się z bardzo dużym materiałem eksperckim w tematyce panelu. Następnie ta grupa wypracuje właściwe rekomendacje, które w formie raportu trafią pod koniec czerwca do prezydenta Krakowa - tłumaczy Mateusz Płoskonka z Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

W Krakowie będą to dopiero pierwsze konsultacje społeczne w formie panelu. Został on powołany z inicjatywy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, który zabiegał o to od połowy 2019 roku.

- Z mojej strony nie ma za bardzo zrozumienia dlaczego potrzebne są konsultacje społeczne, aby przeprowadzić konsultacje społeczne. Trzeba wziąć pod uwagę, że to pierwszy panel, ale moglibyśmy się bez tych dodatkowych konsultacji obyć, jeśli byłaby dobra wola operatora i Urzędu - mówi Dominik Madej z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Więcej informacji na temat Krakowskiego Panelu Klimatycznego znajduje się na stronie operatora konsultacji, czyli Fundacji Instytutu Polityk Publicznych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Posłuchaj jak krakowianie "morsują" na Bagrach:

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia