Obszar podlegający konsultacjom zlokalizowany jest pomiędzy ul. Mierzei Wiślanej od zachodu – Jana Surzyckiego – Christo Botewa – Tadeusza Śliwiaka – ul. Trakt Papieski od północy – granicą Krakowa w kierunku południowym do torów kolejowych relacji Kraków – Tarnów – północną granicą terenów kolejowych w kierunku zachodnim do ul. Mierzei Wiślanej. Mieszkańców będą zapewne jednak głównie interesować kwestie Nowego Miasta, które miało powstać w tamtym rejonie. Według magistratu miała to być dzielnica przyszłości. Zdaniem przedsiębiorców - plan, jak zniszczyć lokalny biznes. Mateusz Płoskonka z Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK twierdzi, że dotychczas forsowane przez magistrat koncepcje są nieaktualne.
Nie sugerujemy się tym, co było zapisane w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jeżeli chodzi o Nowe Miasto. Wychodzimy z czystą kartą do mieszkańców, będziemy starali się zebrać te opinie, zderzyć poglądy różnych grup interesariuszy, także przedsiębiorców.
Pierwszy etap konsultacji to ankiety, które mają być materiałem przygotowawczym do spotkań na żywo z krakowianami.
Będzie można te ankiety wypełniać w formie tradycyjnej, czyli papierowej, ale również - do czego zachęcamy - w formie elektronicznej. Myślę, że tak jest najprościej i najszybciej. Ankiety będą dostępne w siedzibach rad dzielnic XII i XIII - wyjaśnia Płoskonka.
... i na stronie obywatelski.krakow.pl. Ankiety można wypełniać do 15 września, a spotkania warsztatowe zaplanowane są od początku października.