Strefa płatnego parkowania

i

Autor: ZDM Strefa płatnego parkowania

Boże Ciało

Czy w Boże Ciało 2024 trzeba płacić za parkowanie w Krakowie? Kierowcy co roku o tym zapominają

2024-05-30 15:33

Boże Ciało 2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym coraz więcej mieszkańców stolicy Małopolski zadaje sobie pytanie, czy 30 maja 2024 roku w Krakowie parkowanie jest płatne? Czy w Boże Ciało obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie? W naszym artykule znajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania.

Strefa Płatnego Parkowania w Boże Ciało 2024. Czy trzeba płacić za parkowanie w Krakowie 30 maja 2024 roku?

Boże Ciało 2024 wypada 30 maja. W związku z tym wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy w Boże Ciało trzeba płacić za parkowanie w Krakowie. Miejscy urzędnicy przypominają, że choć Boże Ciało 2024 jest dniem wolnym od pracy, to w przypadku pozostawienia samochodu w Strefie Płatnego Parkowania w stolicy Małopolski, należy uiścić opłatę. W przypadku gapiostwa, narazimy się na mandat karny.

Nowe zasady obowiązujące w Obszarze Płatnego Parkowania w Krakowie weszły w życie w maju 2023 roku. Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie obowiązuje od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 20:00. Opłaty nie są jedynie pobierane w niedzielę, aby tym samym zachęcić mieszkańców i turystów na komfortowe parkowanie w centrum miasta w przypadku chęci wybrania się do restauracji lub teatru.

Czy trzeba płacić za Strefę Płatnego Parkowania w Krakowie w Boże Ciało 2024?

W uchwale wprowadzonej w maju 2023 roku określono dni świąteczne, w których nie obowiązuje opłata za parkowanie. Boże Ciało 2024 mimo że jest świętem wolnym od pracy, nie zostało ujęte w rozporządzeniu. W związku z tym 30 maja trzeba zapłacić normalnie za pozostawienie samochodu w Strefie Płatnego Parkowania w Krakowie. Opłata za pozostawienie samochodu w podstrefie A wynosi 6 złotych za godzinę. W podstrefie B - 5 złotych, natomiast w podstrefie C - 4 złote.

Kiedy nie trzeba płacić za Strefę Płatnego Parkowania w Krakowie?

Zgodnie z zapisami nowej uchwały, opłaty za pozostawienie auta w Strefie Płatnego Parkowania w Krakowie nie są pobierane w niedzielę oraz następujące dni świąteczne:

  • 1 stycznia – Nowy Rok,
  • drugi dzień Wielkiej Nocy,
  • 1 listopada – Wszystkich Świętych,
  • 24 grudnia – wigilia Bożego Narodzenia,
  • 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia,
  • 26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia.

Nowa atrakcja turystyczna będzie hitem Małopolski? Przebudują znany zamek

Kraków: Łoś z Puszczy Niepołomickiej wpadł do szkoły