Fabryka, kosmetyki

i

Autor: wayhomestudio, https://pl.freepik.com/, Freepik

Wiadomości

Pod Krakowem powstanie nowoczesna fabryka. Będą nowe miejsca pracy?

2024-09-09 15:15

Krakowski Park Technologiczny wydał 300. decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, która trafiła do firmy Vis Plantis z siedzibą w Skawinie. Producent kosmetyków wybuduje zakład produkcyjny w Szczurowej, inwestując ponad 27,5 mln złotych. Fabryka ma być wyposażona w najnowocześniejsze linie produkcyjne, laboratorium badawczo-rozwojowe oraz kontrolne.

Nowoczesna fabryka powstanie pod Krakowem. Będą nowe miejsca pracy

Krakowski Park Technologiczny w ramach programu Polska Strefa Inwestycji wydał 300. decyzję o wsparciu, która trafiła do skawińskiej firmy Vis Plantis. Rodzime przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji kosmetyków, oferując ponad 700 produktów eksportowanych do 27 państw. Dzięki zwolnieniu podatkowemu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji Vis Plantis po zakupie gruntu wybuduje w Szczurowej zakład produkcyjny, inwestując ponad 27,5 mln złotych. Obiekt oprócz nowoczesnych linii produkcyjnych do wytwarzania detergentów zyska również laboratorium badawczo-rozwojowe, laboratorium kontroli, magazyn surowców a także magazyny opakowań i wyrobów gotowych.

Decyzja o rozpoczęciu inwestycji w postaci budowy siedziby oraz laboratorium badawczo-rozwojowego była bardzo trudna. W jej podjęciu pomogli nam przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego m.in. wskazując dogodne dla nas lokalizacje oraz informując o niezbędnych formalnościach i działaniach. Krakowski Park Technologiczny również pomógł nam w uzyskaniu decyzji o zwolnieniu z podatku dochodowego w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. W przyszłości liczymy na dalszą współpracę w zakresie przystosowania firmy do zielonej rewolucji, jak również na pomoc we współpracy z uczelniami i szkołami branżowymi w zakresie prac R&D i kształcenia kadr – wyjaśnia prezes zarządu VisPlantis Jarosław Topolski.

W ramach Polskiej Strefy Inwestycji przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienia podatkowe, które znacząco obniżają koszty prowadzenia działalności.

W ramach PSI wspieramy różnorodne branże, od technologii po usługi, a każda z firm, która skorzystała z programu, ma swoją unikalną historię sukcesu. Dzięki zwolnieniom podatkowym, przedsiębiorstwa inwestują w nowoczesne linie produkcyjne, rozwijają zaplecza badawczo-rozwojowe, automatyzują procesy, budują nowoczesne magazyny, optymalizują logistykę, a nawet inwestują w instalacje fotowoltaiczne. Przykłady przedsiębiorstw, które dzięki PSI zrealizowały swoje ambicje, pokazują, jak istotna jest ta inicjatywa. Firmy te nie tylko zwiększają swoje przychody, ale także tworzą nowe miejsca pracy, co przyczynia się do rozwoju lokalnej gospodarki – mówi prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Andrzej Kulig.

Od początku istnienia programu PSI Krakowski Park Technologiczny wydał 300 decyzji o wsparciu przedsiębiorcom z Małopolski i powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie). Przedsiębiorcy zainwestowali łącznie blisko 11 mld złotych, tworząc ponad 5 tys. nowych miejsc pracy.

Instytucja Krakowskiego Parku Technologicznego powstała w 1997 roku. Spółka zajmuje się zarządzaniem krakowską specjalną strefą ekonomiczną i parkiem technologicznym. Jej misją jest wspieranie gospodarki województwa małopolskiego i dbanie o rozwój innowacji w regionie. Zbudowany przez KPT ekosystem liczy ok. 400 przedsiębiorstw z różnych branż.

Smoczy szlak w Krakowie. Kolejne figurki pojawiły się na ul. Kopernika

Festiwal z Serduchem w Nowym Sączu
Listen on Spreaker.