Wino butelka restauracja karafka

i

Autor: designed by Freepik, https://pl.freepik.com/, azerbaijan_stockers

Ciekawostki

Ta restauracja oferuje darmowy alkohol. Wystarczy zrobić jedno

2024-04-18 16:57

Czy w restauracji można napić się darmowego wina? Pytanie to wydaje się być abstrakcyjne. Są jednak lokale, które serwują swoim klientom darmowy alkohol, jednak pod jednym warunkiem. Co ciekawe, nie kryje się za nim ukryta opłata. Jesteście ciekawi, o jaki warunek chodzi? Sprawdźcie w materiale.

Darmowy alkohol w restauracji? Wystarczy jedna czynność

Wyjście do restauracji ze znajomymi czy rodziną to zawsze recepta na miłe spędzenie czasu. Z biegiem lat standardy jednak się zmieniają. Dziś często na stolikach zamiast klasycznego menu znajdziemy kody QR, których zeskanowanie daje nam dostęp do wirtualnej oferty restauracji.

Dla wielu osób problemem są również urządzenia elektroniczne obecne w restauracjach. Nierzadko wejście do lokalu wiąże się z widokiem smartfonów, na których nieustannie przesiadują goście. Jak się okazuje, nie wszyscy chcą promować takie zachowania.

„The Guardian” podaje, że włoska restauracja Al Condominio postanowiła inaczej rozwiązać problem. Jak czytamy, Angelo Lella, właściciel lokalu wpadł na pomysł, aby oferować gościom darmową butelkę wina pod warunkiem, że ci zrezygnują z korzystania z telefonów podczas pobytu w restauracji.

Celem takiego działania ma być zachęcenie klientów do rozmawiania ze sobą, zamiast ciągłego zerkania w ekran telefonu.

Chcieliśmy otworzyć restaurację inną niż wszystkie (…). Dlatego wybraliśmy ten format. Klienci mogą zrezygnować z technologii, ciesząc się wspólnymi chwilami. Technologia staje się problemem – nie trzeba co pięć sekund patrzeć na telefon, ale dla wielu osób jest to jak narkotyk… Teraz mają okazję odłożyć to na bok i napić się dobrego wina – powiedział dla „The Guardian” Angelo Lella.

Mandat za grillowanie. W tych przypadkach kara może być naprawdę dotkliwa