Zakopane, góry, Tatry

i

Autor: Alex Blokstra, Unsplash

Majówka 2024

Turyści chcą spędzić majówkę w stolicy Tatr. Górale mogą się cieszyć!

2024-04-28 11:29

Majówka 2024 zbliża się wielkimi krokami! „Sprzyjające prognozy pogody na majówkę spowodowały kumulację rezerwacji miejsc noclegowych pod Tatrami. Wiele hoteli jest w całości zajętych” — powiedział Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Zakopane. Hotele wypełniają się na majówkę. Najwięcej rezerwacji od 1 maja

— Kiedy pojawiły się już przewidywalne prognozy pogody na długi majowy weekend, rezerwacje w hotelach pod Giewontem zaczęły się szybko dopełniać. Na piątek zajętych było około 70 proc. miejsc noclegowych w Zakopanem, a w ostatnich dniach coraz więcej hoteli potwierdzało całkowite zajęcie pokoi na trwającą w tym roku dziewięć dni majówkę — poinformował Wagner.

Tegoroczna majówka podzieliła się na dwa turnusy. Niektórzy turyści zdecydowali się rozpocząć majówkę już w piątek. Jak zauważa Wagner, w terminie od piątku do wtorku można skorzystać z niższych cen nawet o 20 proc.. Bardziej popularny jest jednak termin majówki od 1 do 5 maja. Średni czas pobytu majówkowiczów pod Tatami to cztery dni.

— Ewidentnie widzimy dwie rotacje gości, czyli od piątku do wtorku i druga rotacja, droższa, od 1 do 5 maja. W pierwszym turnusie mediana cen za pokój dwuosobowy w hotelu w Zakopanem to 420 zł, a od 1 maja ceny rosną do około 500 zł — dodał Wagner.

Około 15 proc. turystów wypoczywających w majówkę pod Giewontem decyduje się na dłuższe, tygodniowe pobyty. W ubiegłym roku podczas majówki w Zakopanem dominowały głównie trzydniowe pobyty.

— W tym roku zauważamy wyraźną zmianę, bo dominują pobyty czterodniowe i ma to korelację z większymi zarobkami. Społeczeństwo stać na to, żeby wypoczywać troszkę dłużej. Dodatkowo inflacja spowolniła — ocenił Wagner.

Nowe atrakcje turystyczne w Małopolsce. Miejsca, które warto zobaczyć w majówkę [GALERIA]

Quiz o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
Mellina: Marcin Koszałka - Ciemna karta w historii Polski. Górale i naziści