Zalew Zakrzówek

i

Autor: Maksymilian Tokarczyk Zalew Zakrzówek

Wiadomości

Urzędnicy już myślą o nowym sezonie na Zakrzówku. Ma powstać tam kawiarnia

2023-11-29 22:40

Zima za oknem, a urzędnicy już myślą o kolejnym sezonie na Zakrzówku. Zarząd Zieleni Miejskiej ponownie szuka firmy, która poprowadzi kawiarnię przy nowym kąpielisku. Najemcę ma przyciągnąć metraż obiektu i widok na cały zalew.

Kraków być może wzbogaci się o nową atrakcję. Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na dzierżawę części powierzchni użytkowej w budynku przy wejściu na kąpielisko Zakrzówek. To wyjątkowa okazja dla przedsiębiorców, którzy chcieliby prowadzić działalność gastronomiczną w tym wyjątkowym miejscu na mapie Krakowa.

Przyszły dzierżawca będzie miał do dyspozycji teren przed budynkiem - tu mówimy o ponad 330 metrach kwadratowych - oraz teren w środku. Będą to dwa pomieszczenia. Jedno z nich jest zlokalizowane na parterze, gdzie będzie do dyspozycji około 85 metrów kwadratowych i na pierwszym piętrze, niezwykle malownicze, gdzie rozpościela się piękny widok, aż 170 metrów kwadratowych - mówi Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Proponowana powierzchnia jest 5 razy większa niż dotychczas oferowane. Nie bez powodu. To będzie już trzeci przetarg w ciągu ostatniego roku.

Potencjalny dzierżawca musi przekalkulować swój biznes plan. Zastanowić się jaki charakter temu miejscu, jak zaaranżować go. Ten ostatni sezon pokazał, że tych korzystających były tłumy. Myślę, że przedsiębiorca nie będzie miał tutaj żadnego problemu z prowadzeniem biznesu - ocenia Aleksandra Mikolaszek.

Licytację lokalu przy ul. Wyłom wyznaczono na 19 grudnia. Tego lata Zakrzówek odwiedziło blisko 100 tysięcy osób.

QUIZ: Jak poznałem waszą matkę

Pytanie 1 z 12
Kto po przegraniu zakładu musiał chodzić przez rok w krawacie w kaczuszki?
Marta Krupa zdradza jak o siebie dba, opowiada o planach muzycznych i idealnym mężczyźnie!