Samolot

i

Autor: Pixabay Lotnisko Kraków-Balice z nowym rozkładem lotów i ofertą wakacyjną

Wiadomości

Wakacyjna oferta lotniska Kraków-Balice. Latem będzie aż 150 połączeń do 33 krajów

2024-03-27 15:24

Wakacje już za pasem i wiele osób już rozgląda się za ciekawymi ofertami na urlop. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice poinformował, że latem pasażerowie będą mogli skorzystać aż ze 150 połączeń do 33 krajów, oferowanych przez 26 linii lotniczych. Do stolicy Małopolski zacznie też operować dwóch nowych przewoźników. Co więcej, w niedzielę, 31 marca wchodzi w życie nowy rozkład lotów z krakowskich Balic.

Lotnisko Kraków-Balice z nowym rozkładem lotów i ofertą wakacyjną

Jak poinformowało w środę, 27 marca, krakowskie lotnisko, spośród wszystkich połączeń na sezon letni, osiem jest nowych. Najwięcej nowych połączeń uruchomi bazowy przewoźnik Ryanair do:

  • Dubrownika w Chorwacji,
  • Faro w Portugali,
  • Olbii i Triestu we Włoszech.

Brussels Airlines powróci po przerwie z połączeniem do Brukseli, zaś od września brytyjski Easy Jet rozpocznie loty do Amsterdamu. Na lotnisku Kraków-Balice pojawi się dwóch nowych przewoźników: Air Baltic z połączeniem do stolicy Litwy - Wilna oraz Air Arabia z połączeniem do Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

- Warto zwrócić uwagę także na połączenia krajowe, które w okresie wiosenno-letnim cieszą się powodzeniem wśród naszych pasażerów. Oprócz Warszawy, PLL LOT oferują także połączenie do Bydgoszczy i Olsztyna, z Ryanairem polecimy do Gdańska i Szczecina - zaznaczył prezes lotniska Radosław Włoszek.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest obecnie drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko osiągnęło rekordowy wynik, obsługując ponad 9,4 mln pasażerów. W tym roku planuje przekroczyć poziom 10 mln osób.

ZOBACZ TAKŻE: To uzdrowisko znów będzie turystycznym hitem lata. Jakie atrakcje warto zobaczyć w Muszynie? 

Filip Chajzer zdradza, komu kibicuje w "Tańcu z Gwiazdami". Jasna deklaracja