Więcej kontroli w autobusach i tramwajach w Krakowie

i

Autor: Amadeusz Calik

Nie kasujesz biletu? Możesz mieć problem! W Krakowie będzie więcej kontroli w komunikacji

2020-02-10 16:15

W Krakowie pasażerowie komunikacji miejskiej będą częściej kontrolowani. Od tego miesiąca liczba sprawdzanych biletów w autobusach i tramwajach wzrośnie dwukrotnie. - Chcemy przypominać, że posiadanie biletu to obowiązek pasażera - mówi Łukasz Franek z Zarządu Transportu Publicznego.

Podobnie jak w poprzednich latach kontrolą biletów zajmie się firma Renoma Sopot. Liczba kontroli biletów będzie dwa razy większa. W nowej umowie jest wymóg, że bilety w ciągu dnia ma sprawdzać czternaście grup. Co według statystyk urzędników oznacza, że osoba podróżująca regularnie krakowską komunikacją miejską spotka kontrolerów przynajmniej raz w tygodniu

Mieliśmy sygnały, że kontroli jest mało. Część osób to wykorzystywała i wychodziła z założenia, że jeśli nie spotyka kontrolera przez trzy miesiące, to lepiej jeździć bez biletu i raz na jakiś czas zapłacić karę. Teraz ma się to zmienić - mówi Łukasz Franek z Zarządu Transportu Publicznego.

Firma Renoma Sopot do tej pory średnio wykonywała szesnaście tysięcy kontroli miesięcznie. Od nowej umowy ma wykonywać 27 tysięcy. To wiąże się z tym, że firma musiała zatrudnić nowych pracowników. W Krakowie jest ponad stu kontrolerów biletów, którzy pracują w systemie trzech zmian.

W Krakowie będzie więcej kontroli w komunikacji. Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec: