Wieliczka. 17-latek złapany na kradzieży

i

Autor: Małopolska Policja/pl.freepik.com Wieliczka. 17-latek złapany na kradzieży

Na sygnale

W ręku siekiera, na oczach gogle pływackie. 17-latek napadał na sklepy w Małopolsce

2023-05-31 14:44

17-latek, który trzykrotnie z siekierą w ręku napadł na sklep w Wieliczce, został zatrzymany na gorącym uczynku i w środę, 31 maja usłyszał zarzuty rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Wieliczka. Nastolatek z siekierą złapany na kradzieży

Mieszkaniec gminy Wieliczka pierwszych napadów z siekierą w ręce, w sklepie ogólnospożywczym, dokonał 28 kwietnia i 16 maja. Jak ustaliła policja, sposób działania sprawcy za każdym razem był taki sam. Wchodził do sklepu ubrany na czarno, na twarzy miał założone gogle do pływania, na głowie kaptur, w ręce trzymał siekierę. Po wejściu żądał od ekspedientek wydania wszystkich pieniędzy grożąc im siekierą. Po zabraniu łupu opuszczał sklep, uciekał w pobliskie zabudowania i tam trop się urywał. Sprawca atakował pomiędzy godziną 21:30 a 22:30, tuż przed zamknięciem sklepu.

- Kryminalni byli prawie pewni, że sprawca spróbuje uderzy jeszcze raz. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się – relacjonował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

29 maja ok. godz. 22:30 ten sam mężczyzna po raz kolejny wszedł do sklepu. Zamaskowany, z siekierą w ręce, zażądał wydania pieniędzy. Wtedy też do działań przystąpili wieliccy kryminalni, którzy zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. W środę, 31 maja 17-latek usłyszał dwa zarzuty rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz jeden usiłowania dokonania takiego rozboju. Grożą mu co najmniej trzy lata pozbawienia wolności.

Wielka akcja policji w Krakowie. Interweniowali antyterroryści [ZDJĘCIA]

Czego się nie da odzobaczyć w podróży? Marian na świecie | Tak trzeba żyć #33 Eska Rock